• کد خبر: 27047
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: سه شنبه 24 دی 1392 - 14:02
  امام جمعه اشکذر :
  امام جمعه اشکذر در جلسه ستاد زکات شهرستان اظهار داشت: بروز مشکلات اقتصادی در جامعه به دلیل فاصله گرفتن از اقتصاد اسلامی است.

  به گزارش اشکذر نیوز، امام جمعه اشکذر در جلسه ستاد زکات شهرستان اشکذر با بیان اینکه امام خمینی (ره) احیاگر فریضه زکات در عصر امروز است، افزود: احیای سنت‌های الهی همچون زکات و کمک به فقرا و نیازمندان از جمله برکات انقلاب اسلامی است.

  حجت الاسلام والمسلمین طالبیان با اشاره به نقش روحانیون در احیای زکات اظهار داشت: در جامعه شیعی، علما و روحانیون از جایگاه برجسته ای در میان مردم برخوردارند.

  وی با بیان این که روش های مختلفی برای تبلیغ و اعتمادسازی در ترویج احیای زکات پیش بینی شده است، تصریح کرد: با نفوذترین و کاربردی ترین روش، حضور مبلغان در میان مردم و فرهنگ سازی پرداخت زکات است که پیگیری جدی تری را در این حوزه باید انجام دهند.

  طالبیان نقش شوراهای شهر و روستا را در ترویج فرهنگ زکات برجسته دانست و گفت: با توجه بیشتر شوراهای شهر و روستا به امر زکات و جذب کمک های خیرین در این راه، نقش زکات در جامعه جلوه بهتری پیدا می کند.

  امام جمعه اشکذر با بیان این که زکات برای انجام بسیاری از مسائل از جمله رفع فقر در جامعه کاربرد دارد، ابراز داشت: بروز مشکلات اقتصادی در جامعه به دلیل فاصله گرفتن از اقتصاد اسلامی است.

  منبع: نسیم صادق

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Kw5wQ

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *