رییس سازمان تعاون روستایی استان یزد: سیب درختی مورد نیاز استان خریداری شده وذخیره سازی رطب نیز از هفته آینده صورت می گیرد .

به گزارش اشکذر خبر؛  دشتی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتمان شبکه یزد  با اشاره به برنامه ریزی برای تامین اقلام مورد نیاز شب عید و ماه رمضان در استان یزد، گفت:سیب درختی مورد نیاز استان یزد برای عید نوروز  خریداری و به سردخانه ها  منتقل شده است .
وی ادامه داد: پرتقال والنسیای جیرفتی هم اکنون کار برداشت آن در حال انجام است و  در ماه آینده  برای استان یزد خریداری می شود. اقدامات لازم برای  خرید رطب برای استان یزد صورت گرفته و از هفته آینده ذخیره سازی آن برای ماه مبارک رمضان  صورت می گیرد .

رییس سازمان تعاون روستایی استان یزد در زمینه خرید تضمینی برای حمایت از کشاورزان نیز  خاطرنشان کرد: خرید تضمینی برای  خرید محصول گندم بوده که در تابستان گذشته بامحوریت اداره کل غله و جهادکشاورزی و تعاون روستایی مباشر بوده که بالغ بر ۸ هزار و ۵۰۰ تن گندم  از کشاورزان یزدی خریداری شده است.

وی به اجرای طرح خرید توافقی محصول در استان یزد  نیز اشاره کرد و افزود: برای خرید توافقی اعتبارات مناسبی اختصاص یافته است و امسال برای خرید کشمش اقدام شده ولی باتوجه به نوسانات حوزه صادرات و اینکه ارزش افزوده کشمش بالا رفته  مردم می توانند در صورت تمایل محصول کشمش خود را  تحویل شبکه خرید تعاون روستایی  بدهند یاخودشان بفروشند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ibIcE
  • منبع خبر : صداوسیما