اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

برنامه‌های موسسه فرهنگی و اجتماعی خرد اسفنجرد در سال جاری اعلام شد

شناسه خبر : 97966 | تاریخ انتشار : : 22 فروردین 1400 - 23:53 | ارسال توسط :

موسسه فرهنگی و اجتماعی خرد اسفنجرد از ابتدای سال گذشته در دهستان رستاق؛ به مرکزیت عزاباد تشکیل شده و طی یک‌ساله گذشته اقدامات موثری را در بخش‌های مختلف خصوصا بخش میراث فرهنگی آغاز کرده است.

به گزارش اشکذر خبر؛ محمدصادق قانع رئیس هیات مدیره موسسه فرهنگی، اجتماعی خرد اسفنجرد تکمیل طرح‌ها و برنامه‌های نیمه تمام سال گذشته را از اولویت برنامه‌های سال جاری دانست و گفت: تکمیل مرمت مجموعه سرحوض و ادامه پیگیری‌های لازم برای تعمیر برج قلعه عزآباد از جمله این طرح‌های نیمه تمام است.

قانع بهسازی مسجد میرعلی، مرمت بخشی از محموعه تغاره‌بند و زیباسازی یک کوچه واقع در بافت سنتی این روستا را از برنامه‌های این موسسه در بخش میراث فرهنگی عنوان کرد.

وی تکمیل ساختمان جدید بقعه پیرقدرت و زیبا‌سازی محوطه جانبی مجموعه سرحوض را از دیگر برنامه‌های این بخش درسال ۱۴۰۰ دانست.

رئیس هیات مدیره موسسه خرد اسفنجرد با اشاره به ضرورت تهیه و تدوین کتابچه و کلیپ برای معرفی موسسه اسفنجرد و روستای عزآباد گفت: تدوین این کتاب و یک کلیپ تصویری در دستور کار امسال این موسسه است.

قانع شناسائی توانمندی‌های دهستان  رستاق در بخش‌های مختلف را ضروری خواند و بیان داشت: بر همین اساس  در نظر داریم کار تهیه بانک اطلاعاتی، منسجم و منظمی از توانمندی افراد، شخصیت‌ها، خیرین، صاحبان سرمایه و اهالی حرف و مشاغل را در این منطقه کلید بزنیم.

وی به برگزاری اردوی یک روزه خبرنگاران خبرگزاری‌های رسمی استان و اصحاب رسانه در رستاق در حهت معرفی هرچه بیشتر این خطه اشاره کرد و اظهار داشت: انشالله این اردو بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

قانع  برگزاری مسابقه خشت زنی در ایام عید فطر ، تداوم برنامه های آموزشی، فرهنگی و مناسبت ها، توسعه و نگهداری فضای سبز، ایجاد باشگاه فرهنگی ورزشی و مطالعه طرح‌های کارآفرینی را از دیگر برنامه‌های این موسسه درسال ۱۴۰۰ برشمرد.

خاطر نشان میگردد؛ موسسه فرهنگی و اجتماعی خرد اسفنجرد از ابتدای سال گذشته در دهستان رستاق؛ به مرکزیت عزاباد تشکیل شده و طی یک‌ساله گذشته اقدامات موثری را در بخش‌های مختلف خصوصا بخش میراث فرهنگی آغاز کرده است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/7GKcs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec