صبح امروز با حضور نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن، فرماندار و مدیران ادارات شهرستان اشکذر و استان یزد نشست های مردمی برای بررسی مشکلات محلات فیروزآباد و حکیم آباد برگزار شد.

به گزارش اشکذر خبر؛ محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف شهرستان های یزد، اشکذر، زارج و بخش ندوشن صبح روز جمعه ۱۹ خردادماه با حضور در محله های حکیم آباد و فیروزآباد اشکذر به بررسی مشکلات این محلات پرداخت.

بنابر این گزارش؛ در این بازدید که جمعی از مسئولان استان یزد و شهرستان اشکذر نماینده مردم را همراهی کردند؛ کمبود امکانات دولتی، مشکلات آموزشی، عدم وجود تقاطع در طول بلوار مهدیه، جاده های بین مزارع، لزوم بازسازی مرمت و بازسازی بلوار مهدیه از جمله مهمترین مشکلات مطرح شده از سوی معمتدین محله حکیم آباد بود؛ که این موضوعات طی مصوبه ای در دستور کار و پیگیری تا حصول نتیجه قرار گرفت.

همچنین معتمدین و اهالی فیروزآباد نیز در جلسه جداگانه که در حسینیه علی بن ابیطالب این محله برگزار شد؛ به بیان مشکلات این منطقه اعم از ساماندهی گلزار شهدای فیروزآباد، روشنایی نامناسب این محله، فضای آموزشی نامناسب، ساماندهی سالن ورزشی فیروزآباد و مدیریت آب کشاورزی این محله پرداختند.

بر این اساس؛ در خصوص گلزار شهدا فیروزآباد مقرر شد اداره کل بنیاد شهید استان در خصوص بهسازی و احداث نماد مورد نظر اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنین روشنایی در رابطه با خیابان شهید میرباقری مقرر گردید شهرداری اشکذر و اداره توزیع برق تا پایان شهریورماه این طرح را اجرایی کنند.

شروع طرح ۳ راه بلوار شهدای فیروزآباد تا یک ماه آینده

بنابر این گزارش؛ پیگیری تامین گاز سالن ورزشی فیروزآباد اشکذر از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، ساخت مدارس خیری در فیروزآباد از سوی اداره آموزش و پرورش شهرستان اشکذر، بررسی وضعیت حمام تاریخی و ساباط محله فیروزآباد توسط میراث فرهنگی و شهرداری و شروع طرح ۳ راه بلوار شهدای فیروزآباد تا یک ماه آینده از دیگر مصوبات این جلسه بود.

خط انتقال آب به جد پیگیر شود

شایان ذکر است؛ خط انتقال آب مناطق شهرهای اشکذر، مجومرد و مناطق فیروزآباد، شهرک نیکو و حسن آباد و حسین آباد که به عنوان یکی از پروژه های نیم تمام و پدافندی و تکمیل آن که طی سال های اخیر در دستور کار مسئولان مختلف از جمله قرماندار اشکذر قرار گرفته است؛ از جمله مشکلات بحران زا بود که از سوی خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اشکذر خبر مطرح شد.

فرماندار اشکذر در این خصوص با تاکید بر اینکه ۵ کیلومتر لوله گذاری این پروژه باقی مانده است؛ گفت: این پروژه جزو یکی از پروژه پدافندی شهرستان محسوب می شود که با وجود گذشت ۶ دهه از عمر خط لوله قدیم آب انتقالی، ازبست دار بودن آن و در مسیر بودن خط قدیمی اگر چنانچه دچار آسیب شود، ایجاد بحران برای بخش قابل توجهی از شهرستان اشکذر خواهد شد.

جوکار در این رابطه با تاکید بر اینکه ۲۳ میلیارد تومان بودجه مصوب این پروژه نیمه تمام ا سوی دولت تخصیص داده و ابلاغ شده است؛ گفت: به جد پیگیر خط انتقال آب و تامین بودجه آن شوید.

سرانه فضاهای ورزشی و سبز در محلات حکیم آباد و فیروزآباد کمتر از سایر محلات

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در پایان بازدید خود از دو محله اشکذر به اشکذر خبر گفت: بخشی از این مشکلات نیاز به اعتبار داشت که مقرر شد دو میلیارد تومان از محل تملک دارایی های مربوط به نماینده و یک بخش دیگر نیز از مسئولیت های اجتماعی که اعتبارات اش در امور فرهنگی و عمرانی هزینه گردد تامین شود.

وی با اشاره به این که در مجموع در این دو نشست نزدیک به ۵ میلیارد تومان در دو بخش تعهد شد؛ گفت: قرار است این اعتبارات توسط فرمانداری شهرستان اشکذر پیگیری و بودجه آن تامین شود.

جوکار در پایان سرانه فضاهای ورزشی و سبز در محلات حکیم آباد و فیروزآباد را پایین تر از دیگر محلات اشکذر دانست و ابزار امیدواری کرد: با توجه بیشتر و خاص شهردار اشکذر و مسئولان ورزش و جوانان استان یزد، سرانه فضای ورزشی این دو محله تامین تا اوقات فراغت جوانان و نوجوانان غنی سازی شود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/aCIz4