نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با همراهی فرماندار شهرستان اشکذر و مدیران کل استان ضمن حضور در روستای حجت آباد بخش مرکزی اشکذر به بررسی مصوبات بازدیدهای گذشته پرداخت.

به گزارش اشکذر خبر؛ محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با همراهی روح الله ردائی و مدیران کل استان یزد ضمن حضور در روستای حجت آباد بخش مرکزی اشکذر به بررسی مصوبات بازدیدهای گذشته پرداخت.

نماینده مردم با حضور در روستای حجت آباد از آب انبار و کاروانسرای تاریخی این روستا بازدید و بازسازی و مرمت این بنای تاریخی را از مسئولان مربوطه خواستار شد.

وی در این بازدید با اشاره به بلاتکلیف بودن مجموعه تاریخی باغ وزیر در این روستا، گفت: این مجموعه نیازمند احیا و بازسازی است زیرا مجموعه فاخر تاریخی و میراثی بوده و با راه اندازی آن می توان علاوه بر حفظ و مرمت، تولید ثروت کرد و کسب و کار بسیار خوبی در حوزه گردشگری در این منطقه راه اندازی کرد که مقرر شد مبلغی در اختیار اداره میراث فرهنگی قرار گیرد و در نهایت نسبت به مرمت و بازسازی این بنای تاریخی اقدام شود.

جوکار در خصوص طرح هادی روستای حجت آباد رستاق، اضافه کرد: طرح هادی روستا چون در محدوده شهر اشکذر واقع شده مشکلات خاص خود را دارد که مقرر شد فرماندار، شهردار و شورای شهرستان اشکذر به همراه دهیار و شورای روستای حجت آباد طی یک ماه آینده طرح هادی این روستا را به ثبت برسانند و وضعیت محدوده روستا را تعیین تکلیف کنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Lt6hi