اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

برای پیشگیری از وقوع بحران زیست محیطی در اردکان امروز هم دیر است

شناسه خبر : 45346 | تاریخ انتشار : : 26 مهر 1394 - 9:17 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، حجت‌اسلام سید حسن عطری، پیش از ظهر امروز در بازدید از بخش‌های مختلف یکی از کارخانه‌های کاشی شهرستان اردکان با اشاره به اینکه اردکان به یک شهرستان صنعتی تبدیل شده و با آلاینده‌های زیست‌محیطی بسیاری مواجه شده است، اظهار داشت: برای پیشگیری از وقوع بحران‌های زیست محیطی […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از فارس، حجت‌اسلام سید حسن عطری، پیش از ظهر امروز در بازدید از بخش‌های مختلف یکی از کارخانه‌های کاشی شهرستان اردکان با اشاره به اینکه اردکان به یک شهرستان صنعتی تبدیل شده و با آلاینده‌های زیست‌محیطی بسیاری مواجه شده است، اظهار داشت: برای پیشگیری از وقوع بحران‌های زیست محیطی و مهاجرت ناخواسته شهروندان اردکانی به شهرهای دیگر در سال‌های آینده، امروز هم دیر است.

وی ضمن قدردانی از حضور سرمایه‌گذاران در شهرستان اردکان همچنین قدردانی از تلاش و پشتکار عوامل کارخانه کاشی بهمن اردکان و کارآفرینی و اشتغال ایجاد شده توسط این واحد صنعتی و سایر واحدهای مشغول به کار در شهرستان اردکان اظهار داشت: سرمایه‌گذاران نقش بسیار مهمی در صنعتی شدن اردکان ایفا کرده‌اند.

عطری با اشاره به راه‌اندازی این واحد صنعتی تا یک ماه آینده، بهره‌گیری از مدیران و کارگران بومی را از عوامل موفقیت این واحد در توسعه فعالیت‌های تولیدی و بهره‌گیری از حمایت‌های مردمی دانست.

وی با استقبال از طرح ایجاد فضای سبز در محوطه کارخانه‌های فعال در شهرستان اردکان اظهار داشت: متاسفانه امروز بسیاری از مدیران صنایع به تعهدات قانونی خود در قبال اختصاص 20 درصد از محوطه کارخانه‌ها به فضای سبز عمل نمی‌کنند و تنها به منافع خود می‌اندیشند.

عطری با انتقاد از نظارت ضعیف مسئولان بر ایجاد فضای سبز در واحدهای تولیدی و صنعتی خاطر دنشان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته در راستای توسعه صنعتی شهرستان و کاهش معضل بیکاری، شاهد بی‌توجهی به محیط زیست و آلودگی‌های گسترده در روستاها و شهرهای اردکان هستیم و متاسفانه تبعات این آلودگی‌ها در بسیاری از موارد جبران‌ناپذیر است.

رئیس شورای شهرستان اردکان همچنین با اشاره به افزایش آمار مهاجرت روستاییان اردکان به شهرها بیان کرد: اهالی روستاهای بخش عقدا به طور عمده در صنایع مستقر در محور اردکان – عقدا اشتغال دارند اما متاسفانه به دلیل آلایندگی‌های زیست محیطی و فقدان آب شرب مناسب، به ناچار در شهر اردکان ساکن شده‌اند تا خانواده‌هایشان را از گزند خطرات و آسیب‌های زیست محیطی حفظ کنند.

وی با اشاره به بازدید خود از پارک صنایع از سهل‌انگاری و بی‌توجهی مدیران صنایع در ایجاد یک پارک بزرگ و فضای سبز وسیع در حاشیه کمربند اردکان – عقدا انتقاد کرد و گفت: متاسفم که این مسئولان گمان می‌کنند کاشت چند ردیف نهال در یک گوشه از کمربندی، به معنای راه‌اندازی پارک صنایع است و این اقدام قابل تامل است.

عطری افزود: برای پیشگیری از وقوع بحران‌های زیست محیطی در اردکان و مهاجرت ناخواسته شهروندان اردکانی به شهرهای دیگر در سال‌های آینده باید به سرعت اقدام شود زیرا هر چه زمان بگذرد، پیشگیری و جبران تبعات این بحران‌ها دشوارتر می‌شود.

وی تصریح کرد: باید به فکر راه‌اندازی نهضتی برای درختکاری، ایجاد فضای سبز و پاسداری از حریم محیط زیست در اردکان بود و در این میان مدیران صنایع و مسئولان شهرستان باید در صف اول این نهضت قرار گیرند.

به گزارش فارس، واحد تولید کاشی که امروز مورد بازدید رئیس شورای شهرستان اردکان قرار گرفت، با ظرفیت روزانه 8 هزار مترمکعب و ظرفیت اشتغال مستقیم برای 100 نفر تا یک ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/O3hSW

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124