اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec
چهاردهمین استاندار یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه

برای لغو مجوز صنایع زورمان نرسید/مطالبه عمومی مردم باید به سمت اقتصاد دانش بنیان برود

شناسه خبر : 101215 | تاریخ انتشار : : 19 شهریور 1400 - 19:16 | ارسال توسط :

چهاردهمین استاندار یزد یکی از نقاط ضعف استان را صدور مجوز برای صنایع در سال های گذشته دانست و اظهار داشت: ما در این زمینه اراده داشتیم تا مجوز ها را متوقف کنیم اما به دلیل ضعفی که در قوانین ما وجود دارد زورمان نرسید.

به گزارش اشکذر خبر؛ محمد علی طالبی استاندار یزد در جمع خبرنگاران با اشاره به این که با تغییر استانداران موافق هستم؛ گفت: با تغییر دولت ها باید استانداران جدید سر کار بیایند تا برای پیگیری مطالبات عملکرد بهتری داشته باشند.

 

طالبی در همین رابطه ادامه داد: توصیه ای که به استاندار آینده دارم این است که ریل گذاری که در استان انجام شده را ادامه دهد البته این مسیر باید به یک مطالبه عمومی نیز در جامعه تبدیل شود مثلا در حوزه اقتصاد دانش بنیان اقدامات زیربنایی خوبی انجام شده که با بهره برداری کارخانه نوآوری مشخص خواهد شد که چه اتفاق بزرگی به وقوع پیوسته است.

 

اساندار یزد تاکید کرد: حتی دراین حوزه ما فضای گفتمانی ایجاد کردیم و در مجموع در استان تصمیماتی خوبی گرفته شده که اگر دنبال نشود باعث بروز سکته در امور اداره استان خواهد شد.

 

وی در ادامه با اشاره به ممنوعیت صدور مجوز احداث صنایع در پهنه دشت یزد اردکان گفت: دو پهنه جدید صنعتی در محورهای طبس و بافق ایجاد کردیم تا استقرار برخی صنایع را در دشت یزد اردکان ممنوع کنیم.

 

عالی ترین مقام اجرایی استان یکی از نقاط ضعف استان را صدور مجوز برای صنایع در سال های گذشته دانست و اظهار داشت: ما در این زمینه اراده داشتیم تا مجوز ها را متوقف کنیم اما به دلیل ضعفی که در قوانین ما وجود دارد زورمان نرسید اما با این حال بیش از ده مجوز فولادی را در استان باطل کردیم و هیچ کس به پشتوانه حمایت بنده یا معاونین نمی‌تواند از این رانت برخوردار باشد.

 

استاندار یزد پیرامون سیاسیت استان در قبال اتباع بیگانه ابراز داشت: در بحث اتباع نمی توانیم خارج از سیاست های کشوری عمل کنیم البته مکاتبات و رایزنی هابی در این زمینه داشتیم اما تنها مانع برای ساماندهی اتباع؛ نبود سیاستی جامع و قوانین کافی در این زمینه است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هیچ گاه به اندازه امروز به این اندازه تعامل و هماهنگی بین دستگاه های تصمیم گیرنده و تصمیم ساز وجود نداشته است گفت: در طول سابقه کاری در استانداری باید بگویم امروز سطح همکاری و همگرایی بین مجموعه دولت با دستگاههای نظارتی و قوه قضاییه در بالاترین سطح خود قرار دارد ضمن اینکه رفاقت دولت با بخش خصوصی هم بی نظیر است و این بخش همواره یاریگر دولت بوده است.

 

طالبی با بیان اینکه برخی می‌گویند صنایع هیچ منفعتی برای استان نداشتند و این حرف درستی نیست؛ چرا که آنان هم حقوق دولتی پرداخت می‌کنند که نقد ما هم این است که این حقوق دولتی باید به استان اختصاص یابد و البته به خاطر ضعف قانونی موفقیت حاصل نشده یا در بحث انتقال حساب های صنایع به بانک های استان که اتفاقات خوبی رقم خورد؛ منافع صنایع و معادن به استان رسیده اما کامل نبوده بنابراین صنایع و معادن ما مسئولیت اجتماعی خود را در قالب پروژه های مختلفی در استان اجرایی کردند.

 

وی پیرامون مهاجرت پذیری استان یزد اذعان داشت: بارها تذکر دادیم که با این روند شکل گیری صنایع در استان نمی توان نیروی کار بومی را جذب نمود چرا که اکثرا تحصیل کرده بوده و در رشته هابی هم فارغ التحصیل شدند که در انتظار استخدام دولتی هستند البته از آن طرف ماجرا نیز صنایعی مانند نساجی به دلیل عدم تامین نیروی کار در آستانه تعطیلی قرار دارند.

 

استاندار یزد تاکید کرد: امروز با چالش بیماری بانوان روبرو هستیم که اگر چنین چالشی نداشتیم وضعیت اشتغال ما قابل قبول بود.

 

وی در بخش پایانی سخنانش کرونا را عامل سکته گردشگری استان برشمرد و گفت: متاسفانه علی رغم رشد گردشگری دراستان در سال های قبل از کرونا، این بیماری این صنعت را تحت تاثیر قرار داد اما با این حال اجازه ندادیم فرصت های سرمایه گذاری از دست برود و به امید روزی که این بیماری تمام شود واحد‌های بوم‌گردی و اقامتی را افتتاح کردیم و برای حمایت از این واحدها تلاش های خوبی از جمله پرداخت تسهیلات ارزان قیمت انجام شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Wge3x

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec