اشکذر خبر

بخشی از درآمد معادن یزد به استان اختصاص یابد/ نگرش مسئولان عالی کشور نسبت به یزد مثبت‏‏تر شود

شناسه خبر : 34384 | تاریخ انتشار : : ۰۶ آذر ۱۳۹۳ - ۷:۰۳ | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، محمدرضا تابش عصر امروز در شورای اداری استان که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به هفته بسیج اظهار کرد: ما در هر صورت، باید دید و نگرش مسئولان عالی کشور را نسبت به استان یزد مثبت‌تر کنیم. وی در این زمینه خواستار مثبت‏‏تر شدن دیدگاه و […]

به گزارش اشکذر نیوز، محمدرضا تابش عصر امروز در شورای اداری استان که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به هفته بسیج اظهار کرد: ما در هر صورت، باید دید و نگرش مسئولان عالی کشور را نسبت به استان یزد مثبت‌تر کنیم.

وی در این زمینه خواستار مثبت‏‏تر شدن دیدگاه و نگرش مسئولان عالی کشور نسبت به یزد مثبت تر شود.

وی بیان کرد: استان یزد استانی است که در بسط و گسترش تمدن و فاخر ایرانی اسلامی، نقش بسیار ارزنده‌ای داشته و یک کانون ثبات و پایداری در دل کویر است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: انشالله این نقش تاثیرگذار یزد در تمدن اسلامی و ایرانی و اینکه یک کانون ثبات و پایداری در قلب کویر مرکزی هست به مسئولان کشوری منتقل شود.
تابش با بیان اینکه استان یزد در خیلی از موارد می‌تواند نقش کلیدی ایفا کند، گفت: یزد می‌تواند قطب گردشگری، علمی، پزشکی صنعتی کشور باشد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استان یزد همچنین می‌تواند در زمینه‌های مختلف از جمله بهره‌وری و آیتی الگو باشد.
تابش خاطرنشان کرد: هر مسئولی که سفر می‌آید، حرف‌های زیادی زده و درد دل‌های زیادی بیان می‌شود که برای آن مسئول کسل کننده است.
وی تاکید کرد: ما دو مورد را از ایشان می‌خواهیم، اول این که یک نیروگاهی از یزد را فروخته‌اند که قرار بود صرف انتقال آب به استان یزد شود.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: این را دستور دهید که با تعامل دولت، دو هزار میلیارد تومان پول این نیروگاه که به سهام عدالت اختصاص یافته، برای این منظور هزینه شود.
تابش گفت: خسارت و دود و آلودگی این معادنی که در استان فعال هستند برای مردم وجود دارد.
وی بیان کرد: استانی که معدن دارد، جاده‌اش خراب، هوایش آلوده، محیط زیستش تخریب و بسیاری مشکلات دیگر پیدا دارد و باید پول این معادن صرف همین استان شود.

منابع: تسنیم و ایسنا

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/gTFXo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *