• کد خبر: 42216
   منتشر کننده: مصطفی خاکساری
    تاریخ انتشار: سه شنبه 6 مرداد 1394 - 18:01
  تست شنوایی؛
  برای اینکه ببینید چقدر از شنوایی خودتان را از دست داده اید می توانید صداهای درون نرم افزار که در فرکانس های مختلف پخش می شوند را گوش کنید.
  به گزارش اشکذر نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ یک انسان معمولی صداهای با فرکانس بالاتر از 20هزار هرتز رو نمی تواند بشنود، ولی با از دست دادن قابلیت شنوایی گوش میانی این میزان به 15 هزار و حتی بیشتر هم کاهش پیدا می کند.

  هر چی که ما بزرگتر شویم کم کم گوش داخلی ما توانایی و قابلیت شنوایی خود را از دست می دهد. برای اینکه بدانیم چقدر از شنوایی خودمان را از دست داده ایم می توانید صداهای زیر را که در فرکانس های مختلف پخش می شود را گوش کنید. برای اینکه واقعا هم مطمئن باشید که صداها پخش می شود می توانید از برادر و یا خواهر کوچکتر از خودتان کمک بگیرید.

  نوجوان قدرت شنوایی بهتری نسبت به دیگران دارند و این مورد با افزایش سن انسان تاحدودی کاهش می یابد. شایع است که افراد بالای ۲۵ سال (بعضی منابع ۳۰ سال) قادر به شنیدن صداهای بالای ۱۵KHz نیستند. البته این مورد برای کسانی که زیاد با موسیقی سر و کار دارند تا حدودی متفاوت تر است و آنها شنوایی خود را سریعتر از دست می دهند. موقعیت‌های متفاوتی وجود دارد که طی آن‌ها ممکن است به شنوایی شما آسیب‌های جدی وارد شود.

  بسیاری از ما قطعا ‌چنین موقعیت‌هایی را تجربه کرده‌ایم. به همین دلیل مهم است که بدانیم اکنون وضعیت شنوایی ما در چه سطحی است، به ویژه اینکه بسیاری از ما نمی‌دانیم ‌چه زمانی وضعیت شنوایی ما وخیم می‌شود.

   • تصاویر محیط برنامه، برای مشاهده در اندازه اصلی روی تصاویر کلیک کنید
  تست شنوایی تست شنوایی

   • دانلود و مشخصات فایل
  دانلود

   • حجم: 1.12مگابایت
  • نسخه: 1.0
  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/z9ZUb

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *