اشکذر خبر

خطیب نماز جمعه اشکذر:

باید شخص معتقد به آرمانها انقلاب در راس قوه مجریه قرار گیرد

شناسه خبر : 98532 | تاریخ انتشار : : ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰:۰۸ | ارسال توسط :

امام جمعه اشکذر با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان در دیداری با دانشجویان، اظهار کرد: رهبری معظم انقلاب اسلامی کلید واژه حل مشکلات را در ” تحول حکمرانی ” دانستند و تاکید داشتند تا شخص معتقد به آرمانها انقلاب در راس قوه مجریه قرار گیرد.

به گزارش اشکذر خبر.، خطیب نمازجمعه اشکذر در خطبه های این هفته پس از سفارش به امر مهم تقوی ابتدای خطبه را به فرازی از سفارشات امام صادق علیه السلام به ” ابن جندب” اشاره کرد و افزود:  امام صادق علیه السلام می فرمایند ” هیچ زمان شیعیان و دوستان ما را به خاطر کوتاهی هایی که انجام می دهند ملامت و شماتت نکن و جز از خوبی آنها جلو دیگران نگو” که این حدیث نشانگر این است که ما باید دوستداران اهل بیت علیهم السلام را جلو دیگران خراب نکنیم.

حجت الاسلام و المسلمین طالبیان ادامه داد: جا دارد خاطره مرحوم ابوترابی را مرور کنیم وقتی که در مقابل نیروهای سازمان ملل و صلیب سرخ از او سوال کردند برخورد بعثی ها برشما چگونه است؟ آیا شما را مورد آزار و شکنجه قرار می دهند یا نه ؟! ایشان گفتند برخورد آنها خوب است ، وقتی افسر عراقی پرسید، چرا خلاف واقع گفتید، ایشان گفت “چون آنها کافرند و ما و شما مسلمان ، هیچ وقت مسلمانی نباید جلو کافری مسلمانی را خراب کند ولو در حق او کوتاهی کرده باشد”.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حملات رژیم اشغالگر قدس به غزه و برخی مناطق دیگر فلسطین، افزود: متاسفانه در این حملات صدها نفر به شهادت رسیدند و ای کاش کشورهای اسلامی از همان اول به دستورات قرآن عمل می کردند و با این جرثومه فساد مبارزه می کردند البته خدا را شکر مقاومت با قدرت و قوت جواب این رژیم را خواهد داد و این دشمن را خوار و زبون می کند.

امام جمعه اشکذر در ادامه با تاکید بر اینکه باید سایه استکبار از سر افغانستان کم شود،تصریح کرد: نکته دیگر پیرامون به شهادت رسیدن دختران معصوم دانش آموز مدرسه سیدالشهداء افغانستان هست که توسط نیروهای تکفیری به شهادت رسیدند، انشالله باید سایه شوم استکبار جهانی آمریکای خونخوار از سر تمام مظلومان عالم خصوصا افغانستان کم شود.

طالیبان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان در دیداری با دانشجویان، اظهار کرد: رهبری معظم انقلاب اسلامی کلید واژه حل مشکلات را در ” تحول حکمرانی ” دانستند ، تحولی که با انتخاب فرد مومن ، معتقد به آرمانها، معتقد به جوانان، واقعا عدالتخواه و ضد فساد با کفایت، لبریز امید و معتقد به توانمندی های داخلی باشد، بله باید یک چنین شخصی انتخاب شود تا شخص معتقد به آرمانها انقلاب در راس قوه مجریه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: همه بدانند وظیفه همه ما سنگین است، رهبری منتظر رای و انتخاب ماست، همانطور که گفتند من برای آمدن دیگران نه موافقم نه مخالف، شورای نگهبان هم وظیفه دارد حداقل ها را لحاظ کند، بله بدانیم کلید حل مشکلات ” تحول حکمرانی ” و انتخاب صحیح است.

با تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری نسب

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/PcYPg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *