اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

بانوان می توانند با برنامه ریزی و ورزش مناسب احتمال سکته های قلبی و مغزی را 2 تا 4 برابر در خود کاهش دهند

شناسه خبر : 68057 | تاریخ انتشار : : 26 مهر 1396 - 11:40 | ارسال توسط :

اشکذر خبر ـ احمد مختاری  سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اشکذر به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان در این یادداشت به تاثیر ورزش بر سلامتی بانوان پرداخته است. بیمارهای قلبی عروقی یکی از اساسی ترین علل مرگ و میر در جوامع بشری است و یکی از مهمترین عوامل خطرساز بروز این بیماریها کم تحرکی و عدم […]

اشکذر خبر ـ احمد مختاری  سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اشکذر به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان در این یادداشت به تاثیر ورزش بر سلامتی بانوان پرداخته است.

بیمارهای قلبی عروقی یکی از اساسی ترین علل مرگ و میر در جوامع بشری است و یکی از مهمترین عوامل خطرساز بروز این بیماریها کم تحرکی و عدم فعالیت فیزیکی مناسب است و با توجه به فرهنگ ایرانی و خصوصا یزد که برخی بانوان با محدودیت های درونی و بیرونی؛ ورزش و تحرک مناسب ندارند و این بی تحرکی در طولانی مدت می تواند سبب افزایش خطر بیماریهای قلبی و عروقی مثل سکته های قلبی و مغزی در بانوان شود که با برنامه ریزی و ورزش مناسب می توان احتمال این بیماریها را 2تا4 برابر کاهش داد.

ورزش مناسب نیازی به رفتن باشگاه و یا امکانات خاصی ندارد هر چند زیر نظر مربی می توان زودتر و صحیح تر به اهداف خود رسید. ورزش مناسبی که به بانوان توصیه می شود ورزش مرتب به میزان 5 روز در هفته و هر بار نیم ساعت است بطوری که ضربان قلب به حدود 110 تا 125 ضربان برسد. البته این نکته مهم است که در صورت بیماری ضمینه ای حتما با پزشک خود مشورت نماید.

ورزش منظم نه تنها برای عملکرد قلب و عروق مناسب است بلکه می تواند سبب کنترل فشار خون و دیابت و چربی خون نیز شود.

برخی بانوان احتمالا ذکر خواهند کرد که در خیابان و یا محله خود مکان مناسب برای ورزش نیست!پیشنها. من برای آنها این است که روزانه حداقل یکبار بایستی برای خرید از منزل خارج شوند لذا بجای خرید از مغازه نزدیک خود از مغازه دورتر خرید کنند و یا اینکه با طی مسیر دورتر بروند و دوباره برگشته و خرید خود را از محل مورد نظر خود انجام دهند و یا حتی در منزل خود در دور حیاط منزل یا داخل پذیرایی خانه شروع به قدم زدن کنند.

لذا در انتها این نکته را بایستی بدانیم که با هر دقیقه وقت که برای ورزش می گذاریم در آینده مانع وقت گذاری چندین برابر بابت بیماری ها خواهیم شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/4gyPs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec