• کد خبر: 24294
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 25 شهریور 1392 - 11:35
  در جریان الحاق و انتزاع ندوشن چه کسانی بیشترین بهره را بردند؟!

  با توجه به اظهارات منتشر شده دریکی از سایتهای ندوشن باز هم در ذهن مردم شهرستان سوالات بی جوابی در مورد قرارداد سال 76 مبنی بر الحاق ندوشن به صدوق و انتزاع محمدآباد ،حجت آباد و … از اشکذر  وسپس در سال 91 انتزاع ندوشن مطرح شد.

  در این نوشتار فقط به نقل قولها اشاره کرده  و قضاوت را به شما خوانندگان محترم  واگذار می کنیم!

  حجت الاسلام محمدرضا طالبیان  با اشاره به معامله و قرارداد سال 76 مبنی بر انتزاع شهرک صنعتی جهان آباد از اشکذر و الحاق ندوشن به این شهرستان گفت : متأسفانه بعضی ها چشم طمع دارند و اکنون تصمیم دارند دوباره معامله را یک طرفه بر هم بزنند و گستاخی و تحریک می کنند و من از روند این کاری که انجام شد راضی نیستم کار خوبی انجام نشد.

  امام جمعه اشکذر افزود : اگر بحث سرزمینی ندوشن حل شود، می شود افکار عمومی را راضی کرد.

  «جلسه بررسی و پیگیری مشکلات شهرستان با منتخبین شورای شهر»

  منبع : سایت شورای شهر چهارم اشکذر

   

  جوکار در مراسم افتتاح دفتر خود در اشکذر از تهیه طرحی و ارائه آن به وزارت کشور خبر داد که بر اساس آن:۱- نام شهرستان به اشکذر تغییر خواهد کرد۲-مناطق غیر مسکونی ندوشن باز خواهد گشت 3و 4…

  صالح جوکار با اشاره به اینکه انتزاع ۷۰ درصد از وسعت شهرستان صدوق کار قابل دفاع نیست و کار بیهوده ای است اظهار داشت : بعضی نشسته اند دنبال بحران سازی هستند در این کشور ما همیشه باید امنیت و آرامش ایجاد کنیم که در سایه این می توانیم توسعه پیدا کنیم ولی بعضی فقط می خواهند کشور را برهم بزنند.

  «مراسم اقتتاح دفتر نماینده یزد و اشکذر»

  منبع : نسیم صادق

  دکتر سلمانی : اما در اینکه چرا ما با مسئولین صدوق همراهی کردیم ، باید گفت که بنده و بسیاری از دوستان در آن زمان راه فولاد آلیاژی را مسیری می دانستیم که برای رونق ندوشن مفید بود و تنها شهرستانی که این راه را می ساخت صدوق بود لذا همانطور که آن زمان بارها به دوستان نزدیک گفتم  « من تا اتمام راه فولاد آلیاژی طرفدار اشکذر هستم » شاید شما ندانید ولی اولین پولی که برای احداث راه فولاد هزینه شد توسط جمعی از مردم اشکذر و با پیگیری آقای رضوانی تامین و پرداخت شد .

  «یادداشت دکتر سلمانی در ندای ندشن»

  نقشه یزد

  شاید در انتشار این یادداشت افرادی پاسخ دهند که ما در جهان آباد و حجت آباد با ایجاد کارخانجات هزینه میلیاردی کرده ایم که این توجیهی بیش نیست که اگر بنا به مقایسه باشد شهرستان ما نیز  هزینه های هنگفتی در ندوشن انجام داد که در پایان افرادی دیگر از آن بهر برداری کردند.

  در دولت نهم و دهم تنها هزینه عمرانی هفگفتی صورت گرفت که جا داشت جهت تنویر افکار عمومی مسئولین امر گزارش جامع را ارائه دهند.

  نقشه-میبد1

  شاید بدلیل وسعت منطقه ای ندوشن بودجه های عمرانی صرف شده به چشم نیاید. اما هزینه از جیب رفته شهرستان ما، کمتر هزینه های ایجاد چند کارخانه در محمد آباد و حجت آباد و … نیست و این کارخانجات برای شهرستان میبد نه تنها هزینه نبوده  بلکه سود آوری هم داشته است ولی آیا ندوشن هم برای شهرستان اشکذر به همان میزان منفعت و سود ایجاد کرده است یا فقط هزینه برای بهربرداری دیگران بوده است؟!

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/R1j5y

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *