• کد خبر: 24911
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 شهریور 1392 - 00:35
  معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد خبر داد:
  معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد از اعزام 150 عضو جوان جمعیت هلال احمر استان یزد به روستاها و مناطق محروم این استان خبر داد.

  حامد صدیقی اظهار داشت: در قالب طرحی موسوم به «جهاد رمضان» 13 کاروان شامل 150 عضو جوان هلال احمر استان یزد، راهی مناطق محروم و روستاها شدند.

  وی تاکید کرد: این طرح با شعار «توانمندی، ایمنی و پیشگیری» اجرا شده و خدمت رسانی به روستاها و مناطق محروم استان یزد را دنبال می‌کند.

  صدیقی با اشاره به اهداف اجرای این طرح افزود: آموزش مهارت‌های امداد و کمک‌های اولیه، آموزش و انتقال مهارت‌های زندگی، حرفه‌ای و کارآفرینی، تقدیر از جوانان و دانش آموزان موفق و استعدادهای برتر مناطق محروم و آسیب‌پذیر و ایمن‌سازی نقاط آسیب‌زا و خطرآفرین، عمران و مرمت اماکن و مراکز فرهنگی، بهداشتی و آموزشی از جمله برنامه‌های امدادی و بشردوستانه کاروان‌های نیکوکاری جوانان در روستاها و مناطق محروم بوده است.

  معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد، روستاهای هدف این طرح را مرور، درین و اشنیز از شهرستان میبد، دولاب، مزرعه میان، میل سفید، کذاب، هامانه، کافی آباد و خضر آباد از شهرستان اشکذر، روستای منشاد از شهرستان مهریز، روستای کرمانی و بساب از شهرستان بافق، روستای دشتک سانیچ از شهرستان تفت، روستای ده جمال از شهرستان بهاباد، روستای اله آباد شهرستان یزد، روستای مهرآباد از شهرستان ابرکوه، روستاهای زردین و چاهوک از بخش نیر، روستاهای شهریاری و بختیاری از شهرستان خاتم عنوان کرد.

  وی یادآور شد: این کاروان‌ها در قالب 6 دسته امدادی، بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، منابع طبیعی و ورزشی دسته‌بندی شده‌اند که برای ارائه آموزش مقدماتی مهارت‌های امداد و کمک‌های اولیه، ترویج بهداشت و سلامت، توزیع بروشور و اطلاع رسانی، مهارت‌های زندگی و فنی و حرفه‌ای، پیشگیری از اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی، توزیع بسته‌های فرهنگی، بزرگداشت مناسبت‌ها، مشارکت در تکمیل طرح‌های عمرانی، مرمت، مناسب سازی و زیباسازی مدارس و مساجد و اماکن عمومی، تعمیر و تعویض وسایل و لوازم تاسیسات آب و برق و …، کاشت و نگهداری نهال، ترویج و پاکسازی محیط و تسطیح و ایجاد فضاهای ورزشی فعالیت می‌کنند.

  منبع:فارس

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/bFSQg

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *