نماینده مردم شهرستان های یزد، اشکذر و زارچ در مجلس شورای اسلامی به اتفاق فرماندار شهرستان اشکذر، معاون عمرانی فرماندار؛بخشدار و رئیس شورای اسلامی بخش خضرآباد و جمعی از مدیران ادارات اشکذر با حضور در روستاهای پناهکوه ومیل سفید مشکلات و نارسایی های این دو روستا را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش اشکذر خبر؛ تخریب جاده ارتباطی خمسیان به میل سفید بخش خضرآباد بر اثر سیل مرداد ماه سال گذشته، بند خاکی، آسفالت کوچه ها و معابر این دو روستا، آلودگی های زیست محیطی، راه نامناسب دسترسی به مرکز شهرستان و زمین مسکن جوانان از مشکلات مطرح شده از سوی دهیار اهالی، دهیاران و اعضای شورای اسلامی دو روستا بود.

محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف شهرستان های یزد، اشکذر و زارچ در این جلسه با تاکید بر اینکه هیچ کس حق آلوده کردن محیط زیست را ندارد، اظهار داشت: ماندگاری جمعیت در روستا از هر چیزی مهمتر است و باید به شکلی برنامه ریزی شود که جمعیت روزبه روز بیشتر و محلی برای تولید و مولد سازی باشد.

جوکار گفت: اگر قرار بر هجوم معادن به سمت روستاها و تبدیل این مناطق به یک فضای آلوده مانند شهرهای بزرگ باشد، اصلا قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه سلامت انسان در نبود آلایندگی است، گفت: بحث محیط زیست در اولویت ما قرار دارد و در برنامه هفتم توسعه نیز به آن تاکید شده و از آن کوتاه نخواهیم آمد.

نماینده مردم شهرستان های یزد، اشکذر و زارچ با تاکید بر اینکه ادامه فعالیت معادن در این مناطق منوط به استعلام از محیط زیست است، افزود: اگر مجوزهای محیط زیستی توسط معادن گرفته و مشخص شد که تبعاتی برای مردم ندارد، مشکلی برای ادامه فعالیت ندارند.

شایان ذکر است؛ اختصاص بودجه جهت لایروبی قنات روستا، ساخت دیوار ساحلی با همکاری آب منطقه ای، جانمایی پهنه دامداری توسط جهادکشاورزی ، رفع مشکل زمین جوانان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و لایروبی رودخانه توسط آب منطقه ای طی یک ماه آینده و صدور مجوز گردشگری برای روستای میل سفید با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان از مصوبات این جلسه بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/6jNMo