اشکذر خبر


بازدید فرماندار اشکذر از اولین جشنواره نوروزی پاچنار روستای همت‌آباد رستاق

شناسه خبر : 105753 | تاریخ انتشار : : ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۳ | ارسال توسط :

فرماندار شهرستان اشکذر با همراهی مدیرعامل هلال احمر ستان یزد، مسئول هلال احمر اشکذر، بخشدار مرکزی و علی مشیری نیا مسئول خانه هلال فرهنگ و هنر این شهرستان از اولین جشنواره نوروزی پاچنار روستای همت‌آباد رستاق بازدید کرد.

به گزارش اشکذر خبر؛ روح‌الله ردائی فرماندار شهرستان اشکذر با همراهی محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل هلال احمر ستان یزد، سید کاظم بزاززاده مسئول هلال احمر اشکذر امیر ملانوری بخشدار مرکزی و علی مشیری نیا مسئول خانه هلال فرهنگ و هنر این شهرستان از اولین جشنواره نوروزی پاچنار روستای همت‌آباد رستاق بازدید کرد.

فاطمه مسعودی همت آباد دبیر اولین جشنواره نوروزی پاچنار در رابطه با برگزاری این جشنواره گفت: جشنواره نوروزی پاچنار روستای همت آباد به همت دهیار و شورای اسلامی همت آباد از سه شنبه نهم فروردین ۱۴۰۱ کار خود را آغاز کرده است.

مسعودی همت آباد هدف از این جشنواره را حمایت از تولیدات خانگی و صنایع دستی و همچنین احیای فرهنگ و آداب و رسوم و بازیهای محلی دانست و گفت: در این جشنواره تعدادی از بانوان هنرمند و کارآفرین محصولات هنری و تولیدات غذایی ارگانیک و خانگی را در معرض فروش بازدید کنندگان قرار دادند.

وی با اشاره به برگزاری برنامه زنده و مسابقات متنوع و شاد توسط مجریان جوان روستا اظهار کرد: از دیگر بخش های این جشنواره چهارمین دوره طرح خاتون بانوان روستای همت آباد بود که در آن به برندگان چهارمین دوره این طرح توسط بخشدار بخش مرکزی و مدیر میراث فرهنگی و مسئول شبکه بهداشت شهرستان اشکذر جوایزی اهدا شد.

شایان ذکر است؛ برگزاری طرح خاتون توسط انجمن ادبی ساباط از تابستان ۱۴۰۰ شروع شد که در چهارمین دوره آن بانوان روستای ابراهیم آباد نیز مشارکت داشتند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/iT0DH
برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *