حدود 80 نفر از دانش آموزان پسر پایه ششم مدرسه سماء یزد به همراه آموزگاران خود از نیروگاه خورشیدی 100 کیلو واتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر بازدید کردند.

به گزارش اشکذر خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر؛ با هدف ترویج و آشنایی با انرژی های نو و تجدیدپذیر و اهمیت توسعه آن ها در راستای حفظ محیط زیست و حفاظت از سرمایه ها و منابع ملی، حدود ۸۰ نفر از دانش آموزان پسر پایه ششم مدرسه سماء دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی واحد اشکذر بازدید کردند.

دانش آموزان در این بازدید، از نزدیک با نیروگاه و تجهیزات آن و چگونگی تبدیل نور خورشید به انرژی الکتریکی و سیستم پایش و مانیتورینگ نیروگاه و راهکارهای مدیریت در مصرف برق آشنا شدند و اهمیت انرژی الکتریکی در زندگی امروز انسان، چگونگی تولید برق با استفاده از انرژی خورشید توسط نیروگاه‌های تجدید پذیر و راهکارهای مدیریت در مصرف برق را فرا گرفتند.

مهدی دهقانی اشکذری عضو هیات علمی گروه برق دانشگاه با ارائه توضیح کامل درباره نیروگاه و عملکرد آن به سوال های دانش آموزان پاسخ داد.

تولید انرژی پاک و بدون آلودگی از مزیت‌های مهم نیروگاه‌های خورشیدی بود که در این بازدید علمی و آموزشی توسط کارشناسان شرکت توزیع نیروی برق استان قم برای دانش آموزان تشریح شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/f9B60