اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان اشکذر شبانه از کشتارگاه طیور در این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش اشکذر خبر، نیک بین مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر در حاشیه بازدید اعضای ستاد تنظیم بازار این شهرستان از کشتارگاه طیور گفت: این بازدید پیرو جلسه ستاد تنظیم بازار در خصوص، حفظ و کنترل سلامت فرآورده های خام دامی و همچنین جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت مرغ در بازار، بازدیدی به همراه معاون محترم فرماندار، رئیس اداره صنعت معدن تجارت، رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی، معاون جهاد کشاورزی شهرستان از دو کشتارگاه طیور شهرستان اشکذر به عمل آمد.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از این بازدید راستی آزمایی میزان مرغ بارگیری شده به کشتارگاه، میزان تحویل گوشت مرغ متناسب با نهاده های دریافتی به وسیله مرغدار و بر اساس شیوه نامه ارسالی از طرف وزارتخانه می باشد.

نیک بین گفت: با توجه به نقش تاثیرگذارکشتارگاه‌ها در تأمین سلامت جامعه و شهروندان، رعایت دستورالعمل‌های دامپزشکی در خصوص حمل، نگهداری و عرضه فراورده‌های خام دامی در کشتارگاه‌های طیور شهرستان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر عنوان کرد: تمام ۵کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان دارای دکتردامپزشک به عنوان مسئول فنی بهداشتی می باشند که مسئولیت کنترل بهداشتی گوشت استحصالی را دارند و همچنین دارای ناظر شرعی به منظور کنترل ذبح شرعی طیور می باشند که اداره کل دامپزشکی استان یزد بر عملکرد ایشان نظارت دارد.

وی در پایان از مردم خواست: برای جلوگیری از انواع بیماری ها و رعایت بهداشت؛ فرآورده خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصول دقت نظر داشته باشند. و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در این خصوص مراتب رابه منظور پیگیری در اسرع وقت از طریق تماس با شماره ارتباطات مردمی (سامانه ۱۵۱۲) به اداره کل دامپزشکی استان یزد گزارش نمایند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/OFza1