علی نیک بین رئیس این اداره از انجام بازدید های نوبه ای از کارخانه های تولید خوراک دام در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اشکذر خبر؛ نیک بین مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان اشکذر با بیان اینکه اشکذر دارای ۳ کارخانه خوراک دام می باشد؛ گفت: نظارت بر روند تولید خوراک دام، طیور و آبزیان را از وظایف این اداره دانست و تولید خوراک سالم و بهداشتی برای صنعت دام و طیور کشور از اهمیت بالای اقتصادی و بهداشتی برخوردار بوده و کارشناسان دامپزشکی به صورت مستمر، تولید کارخانه خوراک دام و طیور شهرستان را مورد بازرسی قرار می دهند و دامپزشکی شهرستان اشکذر تمام مراحل تهیه مواد اولیه، نگهداری، حمل و نقل، تولید، توزیع و عرضه را برابر ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

نیک بین افزود: هدف از این بازدید های مستمر بررسی کلیه مراحل تولید، نظارت بر کمیت و کیفیت مواد اولیه وارده به کارخانه ها، ارتقا سطح ضوابط بهداشتی قبل و حین عملیات تولید خوراک، بررسی چگونگی نظارت مسئول فنی بهداشتی کارخانه و بررسی نواقص کارخانه های خوراک دام و طیور می باشد.

وی با بیان اینکه هرگونه تولید خوراک دام و طیور پس از اخذ مجوز‌های لازم و تنها با حضور و نظارت مستقیم مسئول فنی بهداشتی مورد تأیید سازمان دامپزشکی ممکن خواهد بود، افزود: اداره دامپزشکی با هدف صیانت از حقوق شهروندی، بطور جدی بر تمامی واحد‌های پرورش انواع دام و طیور، کارخانه‌های خوراک دام و طیور، کشتارگاه، مراکز بسته بندی و عرضه فرآورده‌های خام دامی نظارت دارد.

این مسئول خاطر نشان کرد: خوراک دام می تواند بهداشت دام و سلامت زنجیره غذایی انسان را تحت تاثیر قرار دهد و به این جهت خوراک سالم دام، تامین کننده بهداشت دام و غذای سالم بوده و در نهایت تضمین کننده سلامت انسان محسوب می‌شود.

وی همچنین در پایان از بهره برداران خواست خوراک دام و طیور مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/JKpoD