• کد خبر: 22411
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 - 16:26

  معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: در طول هفته میراث فرهنگی، بازدید عموم مردم از موزه‌ها و اماکن فرهنگی و تاریخی استان یزد رایگان خواهد بود.

  سامان کارگر اظهار داشت: از 25 تا 31 اردیبهشت ‌ماه هفته میراث فرهنگی نامگذاری شده و به همین مناسبت بازدید عموم از موزه‌های استان یزد در این ایام رایگان خواهد بود.

  وی، هدف از این اقدام را آشنایی هرچه بیشتر مردم یزد به ویژه کودکان و نوجوانان با دانسته‌ها و داشته‌های تاریخی و فرهنگی این خطه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر در استان یزد 17 موزه فعال وجود دارد.

  وی افزود: از این تعداد 10 موزه تخصصی و بقیه، موزه‌های مردم‌شناسی هستند که از موزه‌های تخصصی استان می‌توان به موزه آئینه و روشنایی، سکه و مردم‌شناسی حیدرزاده، موزه آب، موزه موقوفه اسناد و نسخ خطی میرزا محمد کاظمینی، موزه علوم و موزه تاریخ طبیعی مرکز مطالعات زیست محیطی در یزد و موزه زیلو و پلاس، موزه سفال و سرامیک و موزه پست در میبد و موزه مفاخر ارکان اشاره کرد.

  کارگر یادآور شد: به غیر از موزه‌های تخصصی در استان، در شهرستان‌های ابرکوه، مهریز، اردکان و میبد، موزه‌های مردم‌شناسی نیز وجود دارد که به نوعی جلوه‌هایی از زندگی مردم را در گذشته‌های دور به تصویر می‌کشند.

  وی ادامه داد: علاوه بر بازدید از موزه‌های استان، بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی زیرپوشش این اداره‌کل نیز در روزهای یاد شده رایگان خواهد بود.

  منبع : روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان یزد

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/eFFU0

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *