• کد خبر: 89620
   منتشر کننده: علی مشیری نیا (سردبیر)
    تاریخ انتشار: سه شنبه 6 اسفند 1398 - 12:23
  نشست نقد و بررسی کتاب «عمار حلب» در شهرستان اشکذر
  باحضور محمد‌علی جعفری نویسنده کتاب "عمار حلب" و جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی نشست نقد و بررسی این کتاب در کتابخانه مرحوم ذاکری شهرستان اشکذر برگزار شد.

  به گزارش اشکذر خبر یه نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر؛ کتاب «عمار حلب» زندگی شهید محمد حسین محمدخانی نوشته محمدعلی جعفری با حضور نویسنده کتاب، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اشکذر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر و جمعی از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه مرحوم ذاکری اشکذر نقد و بررسی شد.

  این کتاب از مجموعه کتاب های مدافع حرم با عنوان «عمار حلب» خاطراتی از گوشه های زندگی شهید محمدحسین محمدخانی را روایت می کند.

  شهید محمد حسین محمدخانی اصالتی یزدی دارد اما به تاریخ ۹ تیرماه ۱۳۶۴ شمسی در تهران متولد شده است. وی سال های دانشجویی خود را در رشته ی مهندسی عمران در یزد سپری کرد و از فعالان بسیج دانشجویی بود.

  محمدحسین به صورت داوطلبانه به یگان های مدافع حرم بانوی مقاومت در سوریه ملحق شد و سرانجام به تاریخ ۱۶ آبان ۱۳۹۴ شمسی، طی نبرد با مزدوران سعودی و پیروان اسلام آمریکایی، در عملیات محرم، خلعت شهادت پوشید.

  محمد علی جعفری، نویسنده کتاب «عمار حلب» در این مراسم گفت: ابتدا کتاب «عمار حلب» نگاهی به زندگی این شهید از دیدگاه همرزمان وی را نوشتم و با توجه به اینکه جای معرفی این شهید از دیدگاه خانواده و همسر وی در این کتاب خالی بود، تصمیم به نوشتن کتاب «قصه دلبری» گرفتم.
  خاطر نشان میگردد؛ در پایان این مراسم نیز از نویسنده کتاب تقدیر شد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/1d1m6

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *