• کد خبر: 25176
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: دوشنبه 8 مهر 1392 - 19:23
  حمایت قاطع جان کری از درخواست روحانی؛
  تلاش های دیپلماتیک می تواند همانطور که رئیس جمهور ایران خواست در عرض 3 تا 6 ماه شکل بگیرد و علاوه بر حل برنامه هسته ای ایران، توافقات جدی بین ایران و غرب حاصل نماید.

  به گزارش اشکذر نیوز؛ صبح امروز خبرگزاری ها و سایت های انگلیسی زبان به مصاحبه جان کری با شبکه “سی بی اس” آمریکا پرداختند که به موضوع حل سریع برنامه هسته ای ایران پرداخته بود.

  رویترز نوشت: جان کری وزیر خارجه آمریکا گفت؛ توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران می‌تواند به سرعت حاصل شود و این موضوع می‌تواند به طور دراماتیکی به بهبود روابط تهران-واشنگتن بینجامد.

  کری افزود: تلاش‌های دیپلماتیک برای حل مناقشه هسته‌ای ایران می‌تواند در یک چارچوب زمانی بین ۳ تا ۶ ماه، یعنی زمانی که رئیس جمهوری ایران تعیین کرده است، به یک توافق منجر شود و این مستلزم افزایش تلاش‌ها است.

  جان کری در مصاحبه با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه سی بی اس همچنین گفت: این توافق ممکن است زودتر هم حاصل شود و بستگی به چگونگی تحولات دارد و اینکه ایران آمادگی داشته باشد.

  وی تاکید کرد؛ اگر برنامه هسته‌ای ایران صلح آمیز باشد و ما آن را ببینیم روابط با ایران می‌تواند تغییر کند و به سرعت بهبود یابد.

  براساس این گزارش، باراک اوباما و حسن روحانی در گفت‌وگوی تلفنی خود که در روز جمعه که بالاترین سطح تماس بین تهران-واشنگتن طی ۳ دهه گذشته است بر حل و فصل دیپلماتیک موضوع هسته‌ای ایران تاکید کردند.

  وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: ایران می‌تواند حسن نیت خود از طریق باز کردن تاسیسات هسته‌ای خود به روی بازرسان اثبات کند و می‌تواند چرخه غنی سازی اورانیوم خود را در سطح پایین حفظ کند.

  کری افزود: ایران برای زندگی در جامعه بین‌المللی نیاز به برنامه هسته‌ای صلح آمیز دارد که باید در این مسیر سریعا گام‌هایی متقاعد کننده بردارد. حرف نمی‌تواند جایگزین عمل شود. آنچه که ما نیاز داریم اقداماتی است که اثبات کند ما و متحدانمان، دوستانمان و کشورهای منطقه با برنامه هسته‌ای ایران هرگز تهدید نمی‌شوند.

  *یزدرسا*

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/4U6v6

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *