اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

مولوی فرهنگ ایران را به جهان نشان داد/کتابهای مولوی پرفروش ترین درکشور های غربی

شناسه خبر : 31945 | تاریخ انتشار : : 08 مهر 1393 - 16:14 | ارسال توسط :

به گزارش خبرنگار اشکذر نیوز، شب گذشته چهارمین جشنواره استانی مولانا با حضور اسماعیل آذر به عنوان مهمان ویژه و مجری مشاعره به میزبانی دانشگاه آزاد واحد اشکذر برگزار شد .   دکتراسماعیل  آذر با اشاره به شخصیت جلال‌الدین محمد بلخی و جایگاه ایشان در شعر ایران گفت:مولوی چون انسان هارا در شعر هایش از […]

به گزارش خبرنگار اشکذر نیوز، شب گذشته چهارمین جشنواره استانی مولانا با حضور اسماعیل آذر به عنوان مهمان ویژه و مجری مشاعره به میزبانی دانشگاه آزاد واحد اشکذر برگزار شد .

 

دکتراسماعیل  آذر با اشاره به شخصیت جلال‌الدین محمد بلخی و جایگاه ایشان در شعر ایران گفت:مولوی چون انسان هارا در شعر هایش از محدودیت ها دور می کرد و به خدا پیوند می داد و در تاریخ ماندگار شد.

 

پدر مشاعره ایران در مورد افکار مردم دنیا در مورد مولوی  اظهار داشت: کتابهایی که از مولوی هرچند غلط ترجمه می شود جز پرفروش ترین کتاب هایی است که درکشور های غربی مخصوصا آمریکا به فروش می رسد، مولانا به خاطر روح  ایمان و یکتاپرستی که در شعر هایش به خوبی نمایان است ماندگار شد.

 

وی در جمع پرشور مردم اشکذر در رابطه با جایگاه فرهنگ ایران در جهان خاطر نشان کرد:ایران قطب فرهنگ جهان است و مولوی توانست این فرهنگ را به جهان نشان دهد.

 

اسماعیل آذر همچنین با بیان جایگاه یزد در فرهنگ ایران گفت:یزد می تواند در زمینه های هنر و ادب همچون همیشه در ایران بدرخشد و من این استعداد را در مردمان یزد مشاهده می کنم.

 

در ادامه این جشنواره در رده های سنی نوجوانان و بزرگسالان به مشاعره پرداختند.

 

ملانوری دبیر جشنواره استانی شعر مولانا، نیز از تمامی کسانی که در برگزاری این جشنواره همت کردند تشکر و قدر دانی کرد.

 

ودر پایان بعد از قرائت بیانیه چهارمین جشنواره شعر مولانا توسط قدیریان نماینده هیئت داوران از برترین مشاعران و شاعران در جشنواره تقدیر و تشکر شد.

 

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Bhc4b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec