• کد خبر: 26622
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 1 دی 1392 - 12:15
  زارع پور اشکذری:
  رییس فدراسیون تنیس روی میز کشورمان حضور ملی پوشان این رشته در لیگ حرفه ای اروپایی را فرصتی برای ارتقاء فنی و اعتلاء جایگاه ایران در میادین بین المللی دانست.

  به گزارش اشکذر نیوز؛ محمد زارع پور اشکذری در گفت و گو  با  پایگاه خبری وزارت ورزش ورزش و جوانان  با بیان اینکه نیما و نوشاد علمیان دو پینگ پنگ باز کشورمان از لیگ های حرفه ای اروپا از جمله بوندس لیگا دعوت نامه دارند،  اظهار داشت : این دو ورزشکار خوب کشورمان به دلایل شخصی  به این لیگ ها نپیوستند .من ، کادر فنی و کارشناسان این رشته همگی براین باوریم که لیگ های داخلی دیگر به  دانش فنی ملی پوشان کشورمان چیزی نمی افزاید ، وقت آن رسیده است که نگاه حرفه ای تری به این رشته داشته باشیم و برای جوانان و ورزشکاران این رشته که آینده سازان و افتخارآفرینان ایران عزیز هستند در لیگ های حرفه ای جهان فر صت سازی کنیم .

  وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری لیگ های مختلف از جمله برتر، دسته یک ، دو و رده های پایه فرصت بروز استعدادها و توانمندی ورزشکاران دیگر را فراهم می کند، اظهار داشت : در واقع هم اکنون  ملی پوشانی که عضو تیم های لیگ برتری  هستند از این راه کسب درآمد می کنند و این هم به هرحال لازمه و خواست به حق ورزشکاران است .

  رییس فدراسیون تنیس روی میز همچنین در خصوص برگزاری بیست و دومین دوره مسابقات تنیس روی میز لیگ برتر باشگاه‌های کشور توضیح داد و اظهارداشت: امسال دیدارها بعد از مرحله دوره‌ای که به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود نیز ادامه خواهد داشت. بر این اساس پس از اتمام دیدارهای دوره‌ای، یک تیم از دور مسابقات کنار می‌رود و چهار تیم دیگر رقابت خود را برای تعیین جایگاه‌های نهایی در قالب مرحله پلی‌آف دنبال می‌کنند .

  زارع پوراشکذری تعداد تیم های شرکت کننده در این دوره از رقابتها را 5 تیم  پتروشیمی بندرامام، پتروشیمی نوری عسلویه، تله کابین گنج نامه همدان، دانشگاه آزاد و شورای شهر بابل اعلام کرد و  در خصوص کاهش تعداد تیم های شرکت کننده گفت: به هرحال تاخیر  در معرفی وزیر ورزش و جوانان بلاکلیفی در  فدراسیون های  ورزشی یه ویژه در بخش های برنامه  ای و مالی،  مشکلات اقتصادی خود شرکتها و بخش خصوصی ،  زمینه این عدم استقبال برای افزایش کمی تیم های شرکت کننده در لیگ های برتر این رشته را ایجادکرد .

  رییس فدراسیون تنیس روی میز باتاکید بر رونق بخشی  لیگ ها ورزشی اظهار داشت :  امیدواریم در شرایط بهتر بتوانیم حضور تیم ها بیشتر را در رقابت های لیگ برتر  مهیا کنیم؛ چرا که از دل این مسابقات افرادی  ارزشمند و مستعد برای تنیس روی میز شناسایی می شوند .

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/OwYI7

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *