اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

ایران به استناد مخالفت روسیه، از آمریکا به سازمان ملل شکایت کند

شناسه خبر : 27743 | تاریخ انتشار : : 21 بهمن 1392 - 16:29 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خانه ملت، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های جدید امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ این تحریم‌ها فرصت خوبی است که اعضای مستقل‌تر 1+5 مانند روسیه را از صف آنان جدا کرده تا امریکا تنهاتر شود. وی آمریکا […]

به گزارش اشکذر نیوز به نقل از خانه ملت، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم‌های جدید امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ این تحریم‌ها فرصت خوبی است که اعضای مستقل‌تر 1+5 مانند روسیه را از صف آنان جدا کرده تا امریکا تنهاتر شود.
وی آمریکا را تنها کشور مقاومت‌کننده در برابر مفاد توافق ژنو که خود نیز در قالب 1+5 آن را پای میز مذاکرات پذیرفته است،‌ خواند و اظهار کرد: امریکا در این مسیر،‌ حتی رو در روی اتحادیه اروپا هم ایستاده است.
جوکار در ادامه گفت: تحریم‌های جدید فرصتی است تا دیپلماسی ما فعال شود، چون اگر در حالت انفعالی قرار گیرد، تهدیدات امریکایی‌ها مؤثرتر نشان خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به استناد مخالفت روسیه ـ که خود از اعضای 1+5 است ـ با تحریم جدید امریکا به علت مغایرت آن با توافقنامه ژنو به مجامع بین‌المللی شکایت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: هرچند مجامع بین‌المللی، خود، بازیچه امریکایی‌ها هستند،‌ اما اگر روی مبنای حقوقی تعارض تحریم جدید با توافق ژنو مانور دهیم،‌ قابلیت طرح در دادگاه‌های بین‌المللی را دارد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/zZ72M

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124