امام جمعه رستاق با اشاره به تروریست خواندن نهاد انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جبهه غرب در این اقدام اهداف و انگیزه هایی دارد که ایجاد فضای دو قطبی در سطوح مسئولین سیاسی کشور از جمله آن اهداف است.

به گزارش اشکذر خبر؛ حجه الاسلام دلاوری امام جمعه رستاق در خطبه های نماز جمعه ضمن مروری بر آیه ۸ سوره مبارکه تحریم گفت: در این آیه شریفه خداوند متعال اهل ایمان را دعوت به توبه نصوح کرده است. و وعده داده است که اگر بندگان مومنش توبه نصوح داشته باشند، دو پاداش به آنها عطا نماید.

دلاوری در همین رابطه ابراز داشت: نخست آنکه بر تمام خطاهای آنان سرپوش بگذارد و آن را نادیده بگیرد أَن یُکَفِّرَ عَنکُمْ سَیِّئَاتِکُمْ و دوم بهشت و نعمت هایش نصیب آنها سازد وَیُدْخِلَکُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ

وی با بیان اینکه نصوح به معنای خالص است توبه نصوح یعنی توبه خالص گفت: قرآن کریم برای توبه نصوح چهار رکن اساسی ذکر کرده است. که اگر این چهار رکن در توبه محقق شود آن توبه، توبه نصوح است.

خطیب جمعه رستاق افزود: انصراف از گناه، ایمان به خدا و قیامت و سایر معارف دینی، انجام عمل صالح و هدایت پذیری جزو این ۴ رکن توبه محسوب می شوند.

دلاوری در ادامه گفت: ابو حمزه ثمالی از امام محمد باقر علیه السلام چنین نقل می‌کند که چون زمان مفارقت امام علی بن الحسین علیه السلام از دنیا فرارسید مرا به سینه خود چسبانید آنگاه فرمود؛ فرزند عزیزم! تورا به چیزی سفارش می‌کنم که پدرم علیه السلام در هنگام وفاتش مرا بدان وصیت فرمود، همان چیزی که پدر او [امام حسین علیه السلام] نیز بدو چنین فرموده بود که ای فرزند عزیزم از ظلم به کسی که یاریگری جز خدا علیه تو ندارد پرهیز کن!

 تحلیلی درباره تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از سوی اتحادیه اروپا

خطیب جمعه رستاق در ادامه گفت: تروریستی اعلام کردن سپاه موضوع جدیدی نیست بلکه مسبوق به سابقه است و لذا در وهله اول نباید موجبات نگرانی و هراس جامعه را فراهم نماید. در واقع، این اقدام اروپا در راستای تداوم دشمنی کلان غرب با جمهوری اسلامی و از سر ناتوانی و استیصال آنها است.

وی ابراز داشت: اتحادیه اروپا با طناب پوسیده صهیونیست‌ها وارد چاهی شده است که عقلای خودشان از عواقب و تبعات آن به شدت نگران هستند.

دلاوری گفت: اروپا و آمریکا درصددند جلوی تشکیل و تقویت یک اتحادیه ضد آمریکایی را توسط ایران و روسیه و چین و کشورهای مقاومت بگیرند فلذا بازوی قدرتمند نظامی ایران و محور مقاومت – سپاه سرافراز انقلاب- را هدف قرار داده‌اند.

وی اظهار داشت: اروپا و آمریکا و رژیم صهیونیستی با این گونه اقدامات نمایشی و تبلیغات روانی می خواهند جنگ اقتصادی و التهاب بازار ارز و طلا را گرم نگاه دارند و جامعه ایران را در فضای ملتهب اقتصادی نگاه دارند.

دلاوی با بیان اینکه اروپا پس از جنگ اوکراین و طولانی شدن آن به فلاکت و بیچارگی و درماندگی افتاده است و اتحادیه اروپا عملا تبدیل به عمله بی‌اختیار آمریکا گردیده است؛ گفت: در واقع اروپا برای رهایی از مخمصه جنگ اوکراین در صدد بازکردن یک مسیر انحرافی برای نجات از سرزنش افکار عمومی خود می‌باشد و آن اعلام تروریستی بودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی همچنین افزود: جبهه غرب در این اقدام یعنی تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اهداف و انگیزه هایی دارد که ایجاد فضای دو قطبی در سطوح مسئولین سیاسی کشور، تشدید فشارهای معیشتی و تحت تاثیر قرار دادن جامعه با دوگانه سپاه – معیشت، هم‌افزایی و هم‌راستایی صددرصدی اروپا با صهیوینست‌ها و آمریکایی‌ها برای فشار حداکثری، تلاش برای تحمیل شرایط برجام قبلی به دولت سیزدهم و هزینه‌سازی برای دولت انقلابی که بر مواضع به حق و اصولی در احیای حقوق ملت ایران پافشاری می‌نماید از جمله این اهداف است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/tt7Id