• کد خبر: 22629
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 خرداد 1392 - 14:41
  عباسعلی میرحسینی متولد 14 فروردین 47 از منطقه مردآباد یزد است او يكي از موفق‌ترين مربيان واليبال نه تنها در استان يزد بلكه در كشور بود اما به ناگاه بعد از باخت تيم واليبال پيشگامان كنار گذاشته شد و چند ماهي است خبري از او و سابقه درخشانش در واليبال يزد نيست.
  خبرگزاري مهر:وی در فصل گذشته والیبال در تیم پیشگامان کویر فعالیت داشت اما از نیمه راه از این تیم جدا شد.

  میرحسینی فعالیت در عرصه والیبال را از سن 10 سالگی آغاز کرده و چون منطقه مردآباد در آن زمان حامی کشتی و والیبال بودند او رو به والیبال آورده و اولین رتبه والیبال را در رده سنی نوجوانان در مسابقات آموزشگاه های یزد عنوان قهرمانی استان یزد را به دست آورد سپس به تیم جوانان پیوست و عضو باشگاه محمود آباد یزد شد.

  عباسعلی میرحسینی حضور در تیم های والیبال میخ سازی یزد، راه آهن تهران، فجر تهران، فولاد خوزستان، برق تهران، شهرداری کاشان و شهیدقندی یزد و تیم ملی را در کارنامه خود دارد بعد از آن به مربیگری روی آورده است.

  میرحسینی که کارنامه درخشانی در عرصه والیبال دارد در فصل گذشته رقابت های والیبال، از تیم پیشگامان جدا شد.

  اما از آنجا كه اين مربي باسابقه و فعاليت هاي درخشانش و بردهاي پي در پي اش در نيم فصل اول ليگ برتر واليبال كشور در مقابل تيم هاي قدري همچون كاله، متين ورامين و … ، به فراموشي سپرده شد، خبرگزاری مهر گفتگویی با عباسعلی میرحسینی انجام داده است.

  شکست پیشگامان در دور برگشت رقابت‌ها با توجه به اینکه تیم در نیم‌فصل به قهرمانی رسید در چه چیزی می‌دانید؟

  مجموعه والیبال پیشگامان از هر نظر توانمند بود که اگر نبود در نیم فصل هم به مقام قهرمانی نمی رسید اما اجازه بدهید تا در این مورد صحبتی نکنم چراکه ممکن است تنش ايجاد شود. ترجیح می دهم در نشستی خبری با حضور مسئولان در این زمینه سخن بگویم و دلایل شکست و افت پیشگامان را موشکافانه و با حضور کارشناسان بررسی کنم.

  مسائلی بوده که نیاز به زمان هم دارد و باید در این مورد کارشناسی شود. اگر تیمی بود که غیر یزدی بود و در شهر خودم فعالیت نداشت، صراحتا صحبت می کردم.

  به عنوان سرمربی از نحوه کار خود راضی هستید؟

  سعی کردم در این مدت هر موردی را که حرف زدم پایبند باشم و به آنچه گفته ام عمل کنم و فکر می کنم که موفق بوده ام. در مورد باشگاه پیشگامان هم آنچه را که وعده داده بودم عملی کردم و عقیده دارم مجموعه ای که در آن فعالیت می کنم، هم در برد و هم در باخت آن سهیم هستم. اما در این مجموعه رویدادهایی بروز کرد که باید بررسی و اعلام شود تا از تکرار آن جلوگیری شود. اگر احساسی عمل نکنیم می شود مشکل را حل کنیم.

  چرا از باشگاه پیشگامان جدا شدید؟ آیا این به خواست خود شما بود؟

  هر باشگاهی حق دارد در هر زمانی که تشخیص داد از ادامه کار با هریک از عوامل خودداری کند و این طبیعی است که باشگاه به این نتیجه برسد که قطع همکاری کند و من نباید ناراحت شوم. من هر اندازه که به والیبال عشق داشته باشم تلاش کردم و بر اساس علاقه خودم زحمت کشیدم و مزد تلاش های خود را از خدا گرفته ام.

  به خودتان چه نمره ای می دهید؟

  همیشه سعی کردم به روز باشم و از اطلاعات روز دنیا در زمینه والیبال غافل نباشم. اگر به خودم نمره 20 را ندهم اما از کارکرد و فعالیت خودم در این عرصه راضی هستم ضمن اینکه قضاوت نهایی به عهده مردم و مسئولان است.

  به نظر شما یزد تا چه اندازه می تواند در والیبال موفق باشد؟

  به نظر من با توانمندی و استعدادهایی که در بین جوانان و نوجوانان یزدی می بینم 100 درصد در این عرصه می توانند موفق باشند. البته معتقدم نباید مقطعی و گذرا نگاه کرد بلکه باید دیدگاهی مدت دار داشت تا بتوان با برنامه ریزی به قله های موفقیت رسید. سطحی نگری تاثیری در موفقیت ندارد.

  چند سال در استان یزد مربی بودید؟ با چه باشگاه هایی همکاری داشتید؟

  هفت سال به طور حرفه ای مربی بودم. سه سال با سنگ آهن بافق بودم یک سال با تربیت یزد و سه سال هم با پیشگامان کار کردم که پیشگامان در سال اول اسپانسر بود و دو سال هم باشگاهداری کرد.

  اگر سراغ والیبال نمی آمدید در چه عرصه ای فعالیت می کردید؟

  اگر والیبال نمی آمدم نمی دانم چه کار می کردم چون تنها به والیبال فکر می کردم و عشق  و علاقه به والیبال داشتم.

  چه آرزوی برآورده نشده ای دارید؟ آیا به تمام خواسته های خود دست یافتید؟

  در طول زندگی ورزشی ام به همه خواسته های خود رسیدم و تنها خواسته ای که در این عرصه دارم تربیت والیبالیست هایی در رده پایه است که هنوز محقق نشده اما با همکاری پیشگامان و راه اندازی آکادمی والیبال یزد این آرزو محقق خواهد شد.

  مسئولان استان در زمینه والیبال چگونه نگاه می کنند و چه برخوردی دارند؟

  خوشبختانه مسئولان استان هم مسئولان سیاسی و هم ورزشی استان کمبودی برای والیبال نگذاشتند و انصافا هرچه در توان داشتند در طبق اخلاص به میان آوردند. رئیس هیئت در جایگاه معاون استاندار در این عرصه بسیار خوب عمل کرد و همه جا همراه تیم بود.

  مسئولان باشگاه و یا شرکت پیشگامان چگونه بودند؟

  در پیشگامان هم همین گونه بود و کسی کوتاهی نکردند شاید در بین خودمان موارد و مسائلی بود اما از نظر رسیدگی و توجه به تیم کوتاهی نکردند.

  حرف پایانی؟

  از مطبوعات و رسانه های استان سپاسگذارم که با قلم فرسایی خود من و باشگاه پیشگامان را همراهی کردند. به نظر من حضور شش هزار تماشاچی در سالن از عهده عباسعلی میرحسینی خارج بود و با همت خبرنگاران و رسانه ها به وقوع پیوست.

  —————

  گفتگو: ابوالفضل محمدی

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/ToyG0

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *