اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

اولین مرکز بوم گردی شهرستان اشکذر افتتاح شد

شناسه خبر : 51513 | تاریخ انتشار : : 06 فروردین 1395 - 15:30 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذرخبر ، اولین مرکز بوم گردی در شهرستان اشکذر به نام میراث پدری با حضور رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور ، جعفری مشاور و مدیر کل حوزه ریاست میراث فرهنگی کشور،فیاضی مدیر کل امور طبیعت گردی میراث فرهنگی کشور و هیات همراه در شهرستان اشکذر افتتاح شد. سید محمد جعفر […]

به گزارش اشکذرخبر ، اولین مرکز بوم گردی در شهرستان اشکذر به نام میراث پدری با حضور رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور ، جعفری مشاور و مدیر کل حوزه ریاست میراث فرهنگی کشور،فیاضی مدیر کل امور طبیعت گردی میراث فرهنگی کشور و هیات همراه در شهرستان اشکذر افتتاح شد.

سید محمد جعفر میرجلیلی، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اشکذر ضمن خوش آمد گویی و تبریک سال نو ، در این خصوص اظهار داشت: این مرکز در خانه تاریخی واقع در بافت روستای فیروزآباد در مساحتی بالغ بر 1200متر مربع شامل شش اتاق ،حیاط ، تالار ، حوضخانه ،آلاچیق و آشپزخانه قراردارد و پذیرای گردشگران و اسکان مسافران در طول ایام سال می باشد.

در این مرکز بوم گردی غذاهای سنتی و محلی طبخ و عرضه می شود و همچنین با هماهنگی این مرکز گردشگران از مراکز فرهنگی تاریخی شهرستان اشکذر بازدید می نمایند .

گفتنی است با تدابیر به عمل آمده وهماهنگی لازم با بخش خصوصی و پیشنهاد ایجاد مراکز بوم گردی مالکین خانه های تاریخی در روستاهای این شهرستان ، پیش بینی می شود تا پایان سال 95 تعداد مراکز بوم گردی شهرستان حداقل به سه یا چهار مرکز برسد .

 

IMG_4679       IMG_4678DSC01658

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Op2a7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124