• کد خبر: 19805
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: دوشنبه 26 فروردین 1392 - 18:16
  نخستین نشست شورای آموزش و پرورش استان برگزار شد

  به گزارش نسیم صادق به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ، اعلام برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلّم ، طرح توسعه مراکز اختلات یادگیری ، ارائه گزارش عملکرد آموزش و پرورش استان و تقدیر از اعضای شورای آموزش و پرورش و ستاد پروژه مهر از رئوس نخستین نشست شورای آموزش و پرورش استان درسال جاری بود .
  در این نشست ، استاندار یزد با تسلیت ایام شهادت زهرای مرضیه سلام الله علیها به بیان گوشه ای از فضائل و مناقب ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت .
  محمد رضا فلاح زاده از زحمات بازنشستگان فرهنگی در سال 91 و تلاش های سایر پیشکسوتان سنوات گذشته آموزش و پرورش استان تجلیل کرد و با توجه به در پیش رو بودن هفته بزرگداشت بر ضرورت برنامه ریزی لازم برای هر چه با شکوهتر برگزار شدن برنامه های هفته معلّم تأکید نمود .
  رئیس شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به ضرورت برنامه محوری و تنظیم سند توسعه آموزش و پرورش بر جمع بندی پیشرفت های سال قبل و ارائه برنامه های سال جدید تأکید کرد .
  فلاح زاده همچنین با تجلیل از استاد شهید مرتضی مطهری بر شناساندن هر چه بیشتر این اندیشه ها به نسل جوان تأکید کرد .
  مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز با گرامیداشت ایام فاطمیه و تجلیل از این بانوی بزرگ اسلام گزارشی از عملکرد ، وضعیت و برنامه های آموزش و پرورش استان را ارائه کرد .
  در ادامه ی این نشست ، معاون آموزش ابتدائی استان ، طرح توسعه مراکز اختلالات یادگیری را ارائه کرد و با یادآوری وجود 12 درصد از دانش آموزان دارای نیازهای ویژه در استان یزد بر ضرورت بهره مندی این دانش آموزان از خدمات مراکز اختلالات یادگیری تأکید کرد .
  شایسته ناطقی با اشاره به فعالیت 8 مرکز اختلات یادگبری در استان یزد افزود : براساس نرم آماری می بایست افزون بر 20 مرکز در استان فعالیّت کند و عدم توسعه این مراکز ، موجب پشت نوبت ماندن دانش آموزان شده است .
  در ادامه دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلّم استان یزد گزاشی از نحوه انتخاب معلمان نمونه استان را ارئه کرد و افزود : امسال 2 معلم نمونه کشوری 35 معلم نمونه استانی و 333 معلم نمونه در شهرستانها و مناطق انتخاب شده اند .
  عباسعلی دانافر به ذکر برنامه های بزرگداشت هفته معلم در سالجاری اشاره کرد و افزود : همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم (12 تا 18 اردیبهشت) از معلّمان نمونه تجلیل می شود .
  در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر از اعضای شورای آموزش و پرورش استان به خاطر کسب مقام دوم کشور و اعضای ستاد پروژه مهر استان به خاطر کسب مقام برتر کشور تجلیل شد .

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/edyPf

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *