• کد خبر: 24649
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: شنبه 2 شهریور 1392 - 11:55
  امام جمعه اشکذر
  امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به تحولات این روزهای مصر گفت: اوضاع امروز مصر به دلیل لغزش های سران گروه اخوان المسلمین و بعضی از جهت گیری های رئیس جمهور مصر و اعتماد آنها به امریکا است.

  امام جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه  با اشاره به تحولات این روزهای مصر گفت: با آزاد شدن مبارک و زندانی شدن مرسی و دیگر سران اخوان المسلمین و حاکم شدن حکومت نظامی در مصر ما شاهد به شکست کشیده شدن انقلاب مصر هستیم؛ اوضاع امروز مصر به دلیل لغزش های سران گروه اخوان المسلمین و بعضی از جهت گیری های رئیس جمهور مصر و اعتماد آنها به امریکا است.

  آنها در امر حکومت از دستورات قرآن وسنت پیامبر در حکومت داری درس نگرفته و به دشمنان خود اعتماد کردند،این اتفاقات شبیه آنچه بود که در دوران نخست وزیری مصدق رخ داد که او با پشتیبانی مردم و روحانیت توانست شاه  را از کشور بیرون کند اما بعد از آن با پیروی نکردن از دستورات قرآن و اهل بیت و بی اعتنایی به نظرات علما باعث به شکست کشیده شدن این حرکت شد.

  طالبیان با اشاره به سالروز شهادت عبدالعظیم حسنی و مقام بالای ایشان گفت: در روایات آمده است زیارت قبر عبدالعظیم در ری مانند زیارت امام حسین(ع) در کربلاست و این نشانه عظمت این مرد بزرگ می باشد.

  وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت حمزه سیدالشهدا و شهادت او در جنگ احد گفت: با وجود پیروزی ابتدایی مسلمانان در جنگ احد، در نهایت این پیروزی به شکست مسلمانان منتهی شد؛ قرآن دودلیل را باعث شکست مسلمانان دانسته: یکی دنیا طلبی عده ای از مسلمانان و دوم تمرد از دستور رسول خدا و خالی کردن تنگه ای که پیامبر آنها را به آن مامور کرده بود باعث شکست مسلمانان در مقابل کفار شد.

  حجت السلام طالبیان در پایان خطبه های خود با بیان اینکه نظام آفرینش بر حق استوار است گفت: خدا نظام این عالم را برحق قرار داده است و ظلم جایگاهی ندارد و اگر کسی ظلم کند، این ظلم او را نابود می کند و یا اینکه باید توبه کند و از ظلم خود برگردد.

  طالبیان با اشاره به مسائل مطرح شده در نماز جمعه گذشته افزود: یک سری مسائلی راهفته قبل اشاره کردیم و گفتیم در مسائل سیاسی و اجتماعی ظلم نکنیم، ما حق نداریم برای رسیدن به خواسته های خود به دیگران ظلم کنیم، اینکه در مورد چیزهایی که خبر نداریم نظر دروغ دهیم و هرچه شنیده ایم بدون آنکه از صحت آن خبر داشته باشیم بازگو کنیم این ظلم است.

  منبع:نسیم صادق

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/2lxCs

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *