اشکذر خبر

اهدای اعضای بدن جوان یزدی به پنج بیمار زندگی دوباره بخشید

شناسه خبر : 43563 | تاریخ انتشار : : 19 شهریور 1394 - 13:39 | ارسال توسط :

 به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد، مرحوم رضا فلاح زاده ابرقویی بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده و به مدت چها روز در بیمارستان شهید رهنمون بستری بود. این گزارش می افزاید : پس از تایید مرگ مغزی بیمار از سوی تیم پزشکی و اعلام رضایت […]

 به گزارش اشکذر نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد، مرحوم رضا فلاح زاده ابرقویی بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده و به مدت چها روز در بیمارستان شهید رهنمون بستری بود.

این گزارش می افزاید : پس از تایید مرگ مغزی بیمار از سوی تیم پزشکی و اعلام رضایت خانواده وی ، نامبرده به بیمارستان تهران منتقل و اعضای بدنش به بیماران نیازمند اهدا شد.
بنا براین گزارش دو کلیه، کبد و قلب این مرحوم به بیماران نیازمند اهدا شد.
در سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در زمینه اهدا عضو پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی رتبه سوم کسب کرد.
پارسال 18 مورد اهدا عضو در استان صورت گرفت که 11مورد آن مربوط به پیوند کلیه بود که چهار نفر از اهدا کنندگان دچار مرگ مغزی شده بودند، این یازدهمین اهدای عضو در سالجاری است.
به گفته پزشکان، اعضا قابل اهدا از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده ها، لوزالمعده و کلیه ها و برخی از بافت های بدن از جمله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/jiS5e

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *