به گزارش نسیم صادق به نقل از وبدا،دكتر نقی تقوایی در این باره افزود: طی این مدت یکهزار و 133 نفر به پایگاههای انتقال خون استان مراجعه کردند که از یکهزار و 113 نفر آنان خونگیری شد. وی با بیان اینکه از این تعداد 30 نفر زنان و مابقی مردان بودند اظهار داشت: بیشترین اهدا […]

به گزارش نسیم صادق به نقل از وبدا،دكتر نقی تقوایی در این باره افزود: طی این مدت یکهزار و 133 نفر به پایگاههای انتقال خون استان مراجعه کردند که از یکهزار و 113 نفر آنان خونگیری شد.

وی با بیان اینکه از این تعداد 30 نفر زنان و مابقی مردان بودند اظهار داشت: بیشترین اهدا کنندگان خون طی این مدت مردان بودند.

وی با بیان اینکه علارغم اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند، درصد خیلی کمی از اهداکنندگان بانوان هستند تصریح کرد:زنان یکی از سالم ترین منابع خونی در دسترس هستند.

مدیر پایگاه انتقال خون یزد بر مشارکت بانوان در امر اهدای خون تاکید کرد و اضافه کرد: زنان یکی از جمعیت های سالم و مناسب برای اهدای خون هستند و می توانند جزء اهداکنندگان مستمر خون باشند.

تقوایی گفت: خون اهدایی در اعمال جراحی ، تصادفات ، زایمان و بسیاری از بیماریها از جمله تالاسمی و هموفیلی مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر پایگاه سازمان انتقال خون استان یزد ، نوع آزمایش های به عمل آمده از خون های اهدایی را هپاتیت ‎ ،C ،Bایدز و بیماری های مقاربتی ذکر کرد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/uUaQG