• کد خبر: 18633
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 15 فروردین 1392 - 18:03
  برای نخستین بار در استان یزد صورت گرفت
  یک متخصص و جراح قلب یزدی از انجام عمل جراحی قلب با استفاده از سلول‌های بنیادی در استان یزد برای نخستین بار خبر داد

  به گزارش نسیم صادق به نقل از فارس دکتر سیدخلیل فروزان‌نیا امروز در گفت‌وگو بااین خبرگزاراظهار داشت: این عمل جراحی در دنیا در حال انجام است اما در یزد هم‌اکنون با راه‌اندازی مرکز سلول‌های بنیادی در مرکز تحقیقات قلب و عروق افشار یزد، برای نخستین بار انجام شد.

  وی افزود: این عمل بر روی خانم 68 ساله‌ای که با گرفتگی سه رگ قلب، تنگی دریچه قلب و نارسایی قلب به صورت همزمان مراجعه کرده بود، صورت گرفت.

  فروزان‌نیا ادامه داد: پس از انجام اقدامات درمانی لازم در مورد گرفتگی عروق قلب و تنگی دریچه قلب بیمار، به منظور درمان نارسایی قلب بیمار، سلول‌های بنیادی که از مغز استخوان بیمار استخراج شده بود به بیمار تزریق شد.

  این جراح و متخصص قلب یزدی عنوان کرد: از جمله فواید این عمل جراحی این است که با گذشت زمان، سلول‌های بنیادی جایگزین سلول‌های رگ قلب شده و سلامت قلب بیمار باز می‌گردد.

  رئیس مرکز قلب افشار یزد خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی مرکز سلول‌های بنیادی در مرکز تحقیقات قلب و عروق یزد، هم‌اکنون این مرکز آمادگی درمان بیماران کاندید مبتلا به نارسایی قلب برای انجام این عمل جراحی را دارد.

  فروزان‌نیا حال عمومی بیمار را خوب ارزیابی و تصریح کرد: این بیمار پس از بستری با حال عمومی خوب ترخیص شد.

  این متخصص مشهور قلب یزد عنوان کرد: اقدامات لازم برای راه‌اندازی مرکز سلول‌های بنیادی از پنج سال گذشته در حال انجام بود و پس از بهره‌برداری از تجهیزات لازم در این مرکز، نخستین بیمار تحت درمان قرار گرفت.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/7GCAX

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *