به گزارش نسیم صادق به نقل از فارس دکتر سیدخلیل فروزان‌نیا امروز در گفت‌وگو بااین خبرگزاراظهار داشت: این عمل جراحی در دنیا در حال انجام است اما در یزد هم‌اکنون با راه‌اندازی مرکز سلول‌های بنیادی در مرکز تحقیقات قلب و عروق افشار یزد، برای نخستین بار انجام شد. وی افزود: این عمل بر روی خانم […]

به گزارش نسیم صادق به نقل از فارس دکتر سیدخلیل فروزان‌نیا امروز در گفت‌وگو بااین خبرگزاراظهار داشت: این عمل جراحی در دنیا در حال انجام است اما در یزد هم‌اکنون با راه‌اندازی مرکز سلول‌های بنیادی در مرکز تحقیقات قلب و عروق افشار یزد، برای نخستین بار انجام شد.

وی افزود: این عمل بر روی خانم 68 ساله‌ای که با گرفتگی سه رگ قلب، تنگی دریچه قلب و نارسایی قلب به صورت همزمان مراجعه کرده بود، صورت گرفت.

فروزان‌نیا ادامه داد: پس از انجام اقدامات درمانی لازم در مورد گرفتگی عروق قلب و تنگی دریچه قلب بیمار، به منظور درمان نارسایی قلب بیمار، سلول‌های بنیادی که از مغز استخوان بیمار استخراج شده بود به بیمار تزریق شد.

این جراح و متخصص قلب یزدی عنوان کرد: از جمله فواید این عمل جراحی این است که با گذشت زمان، سلول‌های بنیادی جایگزین سلول‌های رگ قلب شده و سلامت قلب بیمار باز می‌گردد.

رئیس مرکز قلب افشار یزد خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی مرکز سلول‌های بنیادی در مرکز تحقیقات قلب و عروق یزد، هم‌اکنون این مرکز آمادگی درمان بیماران کاندید مبتلا به نارسایی قلب برای انجام این عمل جراحی را دارد.

فروزان‌نیا حال عمومی بیمار را خوب ارزیابی و تصریح کرد: این بیمار پس از بستری با حال عمومی خوب ترخیص شد.

این متخصص مشهور قلب یزد عنوان کرد: اقدامات لازم برای راه‌اندازی مرکز سلول‌های بنیادی از پنج سال گذشته در حال انجام بود و پس از بهره‌برداری از تجهیزات لازم در این مرکز، نخستین بیمار تحت درمان قرار گرفت.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/7GCAX