اشکذر خبر

خطیب نماز جمعه اشکذر:

انتقاد نسبت به عملکرد هیچ مسئولی مذموم نیست/ نباید دولت را رها کرد بلکه اگر کاستی دارد از آن انتقاد کنیم

شناسه خبر : 110397 | تاریخ انتشار : : ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰:۲۶ | ارسال توسط :

امام جمعه اشکذر ادامه داد : دولت را رها نکنیم یعنی اگر کاستی و نواقصی از دولت دیده شد از آن انتقاد کنند و نه آن را رها نمایند.

به گزارش اشکذر خبر،  خطیب نماز جمعه اشکذر در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به  روز اول ماه صفر الحرام گفت: روز اول ماه صفر مشهور است به ورود کاروان اسرای کربلا به شام است،  امام سجاد علیه السلام و خانم زینب کبری سلام الله علیها با خطبه های بسیار زیبا در شام خواندند و کار تا جایی می‌رسد که دیگر یزید صلاح ندانست که این بزرگواران در شام بمانند و آنها را با احترام به سمت مدینه بازگرداند.

حجت الاسلام و المسلمین طالبیان به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد تبیین پرداخت و گفت: امروز کشور و انقلاب و دولتمردان مخلص ما زیر فشار سنگین تبلیغاتی هستند که از طرف مزدوران رژیم صهیونیستی و آمریکا در هر ثانیه و روز بر ما تحمیل می‌شود و آنچه که خنثی کننده این کارها است جهاد تبیین است.

وی افزود: امروزه وظیفه جهاد تبیین متوجه روحانیون و نویسندگان و علاقه مندان به دولت و انقلاب اسلامی است که همه ما باید متوجه باشیم و در حد اطلاعات‌ خودمان چهره زشت مزدوران و غاصبان همان آمریکا و اسرائیل را به نوجوانان و جوانان خودمان بشناسانیم.

طالبیان در ادامه خطبه‌های این هفته نماز جمعه به سالروز شهادت مظلومانه دولتمردان انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر و هفته‌ دولت اشاره کرد و افزود : از مجموع فرمایشاتی که از ائمه معصومین علیهم السلام در دست ماست و همچنین از امام علی علیه‌السلام در نهج البلاغه قرار دارد این است که در نظام اسلامی مردم نسبت‌ به‌ دولت وظایفی دارد و همچنین دولت نسبت به مردم هم همین‌گونه است و دو وظیفه عمده متوجه مردم است،  اول اینکه دولتمردانی که تلاش می‌کنند و زحمت می‌کشند از کار و تلاش و زحمات آنها تجلیل بعمل آید.

امام جمعه اشکذر ادامه داد : دولت را رها نکنیم یعنی اگر کاستی و نواقصی از دولت دیده شد از آن انتقاد کنند و نه آن را رها نمایند ، اگر واقعا خطا و اشتباهی در دولت در حال انجام است در باب نصیحت و خیرخواهی آن را تذکر داده و به گوش مسئولین برسانند.

وی تصریح کرد: انتقاد نسبت به عملکرد هیچ مسئولی مذموم نیست در کل باید انسان حساب شده حرف بزند و سنجیده شده صحبت کند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/xOt1v

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تکمیل کنید *