• کد خبر: 19434
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه 23 فروردین 1392 - 13:16
  نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس از کم کاری‌های رسانه ملی و مطبوعات در بیان نقاط ضعف و قوت استان انتقاد کرد.

  به گزارش نسیم صادق به نقل از فارس ،محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با این خبرگزاری اظهار داشت: رسانه‌ها به ویژه مطبوعات استان و حتی رسانه ملی در سطح کارکرد محلی خود آنگونه که باید در زمینه بیان مشکلات و مسائل استان تلاشی ندارند و تنها دو یا سه خبرگزاری بهتر از بقیه کار می‌کنند.

  وی با اشاره به مشکلات اخیر استان در سال گذشته در زمینه قطعی آب انتقالی به استان گفت: تنها خبرگزاری فارس و یک خبرگزاری دیگر پیگیر این موضوع بودند و سایر رسانه‌ها توجه چندانی به این موضوع نداشتند.

  نماینده مردم یزد در مجلس افزود: رسالت خبرنگاران بیش از پوشش اخبار مراسم‌ها و نشست‌های خبری است و آنگونه که باید رسالت خود را انجام نمی‌دهند.

  وی تصریح کرد: خبرنگاران باید موارد و مشکلات و مصوبات و طرح و برنامه‌ها را دنبال کنند و با درایت در برخورد با مسئولان آن را به چالش بکشند و دغدغه مردم را مطرح کنند.

  جوکار بیان داشت: رسالت خبرنگاران باید این باشد که یک کار مهم را در متن خبر و گزارش خود به گونه‌ای تنظیم کنند که بر اساس آن گزارش و خبر به نتیجه‌گیری و روشن شدن موضوع برسند و افکار عمومی را تغذیه کنند.

  نماینده مردم در مجلس با انتقاد از کم کاری صدا و سیمای یزد در زمینه ارائه خبر و گزارش از قطعی آب و وضعیت استان اضافه کرد: رسانه ملی در بخش خبری 20 و 30 اعلام کرد که یزد رکورد دار باران در سال گذشته بوده و در بخشی دیگر برنامه‌هایی را برای خشکسالی اصفهان روی آنتن برد.

  وی ادامه داد: توقع ما از صدا و سیمای استان یزد، فعالیت در این زمینه و بیان خشکسالی و کم آبی استان و مشکلات ناشی از آن بود در حالی که واحد خبر این بخش در استان کم کاری کرد.

  جوکار همچنین از فعالیت نشریات و مطبوعات یزد هم انتقاد کرد و گفت: نشریات و مطبوعات محلی یزد هم کارنامه درخشانی از کارکرد خود ندارند و تنها یکی دو نشریه با استفاده از مطالب خبرگزاری‌ها در زمینه آب انتقالی اخباری ارائه دادند.

  وی بیان کرد: باید مشکل کم آبی یزد را مطرح کرد و منابع آبی پایداری را برای یزد تامین کرد که این وظیفه به عهده رسانه‌های استان و خبرنگاران است.

  نماینده مردم یزد در مجلس نهم اضافه کرد: مسئولان ما نقطه مقابل رسانه نیستند بلکه آن را به عنوان زبان گویای خود می‌دانند چراکه در بسیاری موارد نمی‌توانند حرف خود را بزنند اما رسانه‌ها این قدرت را دارند و باید کمک حال مسئولان باشند.

  وی با تاکید بر لزوم فعالیت و پویایی خبرنگاران استان یزد گفت: کمبودهای سطح شهر، چهره زشت شهر از نظر مبلمان شهر و نمایی که دارد بر ورود گردشگران تاثیرگذار است و دید خبرنگاران بدون غرض ورزی و با هدف رفع مشکلات می‌تواند کمک موثری برای مسئولان باشد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: برای شهری که دومین شهر خشتی جهان است و دارای بافت تاریخی گسترده‌ای است، زیبنده نیست که نمای شهری مرده و بی‌روح داشته باشد و روحیه یاس و ناامیدی را به شهر یزد القا کند.

  وی با بیان اینکه در همه بخش‌ها نیاز به آمایش داریم عنوان کرد: باید در همه بخش‌ها از جمله بهداشتی، درمانی، فرهنگی، اجتماعی و … خدمات را عادلانه تقسیم کنیم که هم توسعه ناهمگون را از بین ببرد و هم ترافیک امکانات و مشکلات ناشی از حاشیه‌ای شدن برخی نقاط را کم کند.

  نماینده مردم یزد و صدوق در ادامه از برگزاری نشست خبری خود با خبرنگاران و رسانه‌های استان در فصل بهار خبر داد و اضافه کرد: قرار بود در هر فصل با خبرنگاران استان نشستی داشته باشیم که در سال گذشته در فصل زمستان محقق نشد اما نشست بهاری را با خبرنگاران برگزار خواهیم کرد.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/rkRlR

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *