• کد خبر: 19674
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1392 - 17:24
  استاندار یزد گفت: هیچ مقامی نمی تواند تصمیم بگیرد که شهیدان به یزد متدین، شجاع و انقلابی منتقل بشوند یا نشوند و این حرفها كه در یکی از سایتها منتشر شده كذب محض است

  به گزارش نسیم صادق بهنقل ازمهر، محمدرضا فلاح زاده، ظهر شنبه در مراسم وداع با شهدای گمنام در نمازخانه استانداری یزد، ضمن گلایه از یکی از سایت های استان یزد که خبری کذب را مبنی بر مخالفت مسئولان با دفن شهدای گمنام درج و آن را پیامک كرده است، اظهار داشت: همه ما مدیون شهیدان هستیم و از برکت خون شهیدان با نام و بی نام، این انقلاب رو به تعالی و پیشرفت است.

  وی ادامه داد: در زمینه مکانیابی دفن شهدای گمنام در میدان امیرچقماق یزد کار کارشناسی صورت نگرفته بود و با توجه به مخالفتی که علمای استان نیز به دلیل احتمال هتک حرمت به ساحت شهدا داشتند، این اقدام انجام نشد.

  استاندار یزد افزود: دسترسی مردم نیز به دلیل مباحث ترافیکی در این منطقه به زیارتگاه شهدا سخت بود لذا نهایتا جمع بندی صورت گرفته بر این شد که نسبت به مکان یابی مجدد اقدام شود.

  مکانیابی دفن شهدا باید به گونه ای باشد که پایگاهی برای اقشار مختلف مردم شود

  فلاح زاده افزود: شهیدان والامقام با توجه به مکان یابی که انجام می شود در بهترین مکان باید دفن شوند تا پایگاه و زیارتگاهی برای اقشار مختلف باشد.

  استاندار یزد گفت: باید بهترین نقطه با رعایت تمام جوانب برای دفن شهدا مشخص شود تا رعایت ادب و احترام به همه شهیدان صورت گیرد تا خدای نکرده هیچ گونه هتک حرمتی انجام نشود و در این زمینه همه مسئولان در تهران توجیه هستند و مردم یزد نیز استقبال کنندگان و زائران خوبی برای شهیدان بوده و هستند.

  فلاح زاده افزود: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و سربلندی و پیشرفت و اقتدار کشورمدیون خون شهدا است.

  به گزارش مهر، پنج شهيد گمنام امروز پس از برگزاري مراسم ويژه در استانداري به اردكان منتقل شدند.

  مراسم تشييع و خاكسپاري اين پنج شهيد، فردا ساعت 15 در پارك بزرگ شهر اردكان انجام مي شود.

  هشت شهيدي كه قرار بود به شهر يزد منتقل شوند، به استانهاي اردبيل و گلستان منتقل شدند.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/bpF5y

 • Telegram
 • برچسب‌ها:
  ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *