فرماندار اشکذر در مصاحبه با خبرنگار اشکذر نیوز با اشاره به نام‌گذاری سال 94 توسط مقام معظم رهبري به نام همدلي و هم‌زبانی افزود: مهم‌ترین مباحثي كه ادارات در سال جديد بايد به آن‌ها توجه داشته باشند وظايف ما، سیاست‌گذاری شهرستان، ارتباط با مردم، نقدپذيري مديران ادارات، خدمت به مردم هم‌چنین برخي از مسائل سال […]

فرماندار اشکذر در مصاحبه با خبرنگار اشکذر نیوز با اشاره به نام‌گذاری سال 94 توسط مقام معظم رهبري به نام همدلي و هم‌زبانی افزود: مهم‌ترین مباحثي كه ادارات در سال جديد بايد به آن‌ها توجه داشته باشند وظايف ما، سیاست‌گذاری شهرستان، ارتباط با مردم، نقدپذيري مديران ادارات، خدمت به مردم هم‌چنین برخي از مسائل سال گذشته مثل بودجه شهرستان، بودجه سال 94 و مطالعه آن، برنامه ادارات در سال جديد، توسعه متوازن شهرستان، توجه به مناطق محروم به‌ویژه روستاها (خضرآباد)، مسائل فرهنگي شهرستان و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است.

آمادگی شهرستان برای برگزاری انتخابات پیش رو

وي در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان اشکذر، مهم‌ترین بحث پيش رو در سال جديد را مسئله انتخابات خبرگان رهبري، مجلس شوراي اسلامي و میان‌دوره‌ای شوراهاي شهر و روستا دانست و گفت: بي طرفي ادارات، همكاري، همراهي و آمادگي لازم براي برگزاري انتخابات از الآن مورد تأکید است و ما در اين راستا از راهنمایی‌های ائمه جمعه شهرستان بهره لازم را كسب می‌کنیم.

فرماندار شهرستان اشكذر با توجه به نام‌گذاری امسال به‌عنوان همدلي و هم‌زبانی دولت و ملت تصريح كرد: ما بايد بتوانيم در راستاي تحقق سیاست‌های رهبر معظم انقلاب و هم‌چنین دولت تدبير و اميد گام برداريم.

اسكان بيش از 25 هزار نفر از مسافران نوروزي در مدارس شهرستان

وی با اشاره به گزارش عملكرد ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان گفت: ما نزديك به 25 هزار نفر اسكان مسافر در مدارس شهرستان داشتيم كه اين آمار به‌غیراز هتل‌های شهرستان، مسافرخانه‌ها و بخش خصوصي بوده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: آمار بازديد از امكان تاريخي شهرستان حدود 22 هزار نفر بوده است كه اين بازدیدها شامل مسجد ريگ رضوانشهر، آسياب آبي اشكذر و بافت تاريخي رستاق می‌شود.

شاه‌حسینی در ادامه ضمن اشاره به بحث بودجه شهرستان در سال 94 تصريح كرد: دستگاه‌های اجرايي شهرستان بايد به جذب اعتبارات استاني و ملي توجه داشته باشند. ما چهار سرفصل بودجه در استان داريم كه شامل اعتبارات تملك دارايي، اعتبارات شهرداری‌ها تبصره 55 و ماده 180 بودجه است. علاوه بر آن دستگاه‌های اجرايي شهرستان در جذب اعتبارات استاني و ملي تمام تلاش خود را به كار بگيرند.

مسائل زیست‌محیطی و توجه به مسائل گردشگري از شاخص‌های برنامه‌های شهرستان

فرماندار اشکذر با بیان این‌که رويكرد كلي و شاخص‌های برنامه‌های كلي شهرستان در اين جلسه در 8 برنامه اعلام شد اظهار داشت: مسائلي نظير توجه به مسائل زیست‌محیطی، رونق فضاي کسب‌وکار، توجه به مسائل گردشگري، بحث هم‌نوایی و همدلي و وحدت در بين مناطق مختلف و پرورش اسب به دستگاه‌ها اعلام شد و قرار شد كه آن‌ها در جلسات بعد نقطه و نظرات خود را در مورد اين موضوعات اعلام كنند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WC0LH