• کد خبر: 19321
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: پنجشنبه 22 فروردین 1392 - 10:36
  رییس ستاد انتخابات استان یزد از انتخابات بعنوان یك حماسه پرشور سیاسی یاد كرد.

  به گزارش نسیم صادق به نقل از ایرنا : غلامحسین دشتی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران این استان با بیان اینكه انتخابات یك رویداد مهم سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است افزود: این عرصه از عرصه های رشد و توسعه یك كشور محسوب می شود.

  وی انتخابات را نشانه مشروعیت و مقبولیت یك نظام حكومتی دانست و گفت: در هر كشوری كه انتخابات به صورت متناوب و منظم برپا میشود نشان از بهترین نوع مردم سالاری است.

  معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد در ادامه از فعالیت 25 تا 30 هزار نفر بعنوان دست اندركار انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در استان خبر داد و اظهار داشت: مجموعا 380 شورا در این استان تشكیل خواهد شد.

  این مسوول همچنین تعداد حوزه های انتخابیه را 29 حوزه اعلام كرد و با اشاره به اینكه تعداد شعب در آینده توسط هیئت های اجرایی مشخص خواهد شد از رسانه ها خواست نقش موثر خود در برگزاری انتخابات با شكوه را به خوبی ایفا كنند.

  مدیر كل سیاسی و انتخابات استانداری یزد هم در این نشست خبری گفت: استان یزد 21 شهرستان دارد كه شهر یزد بعلت جمعیت بالای 20 هزار نفر تعداد اعضای شورای آن از 9 نفر به 13 نفر افزایش می یابد.

  مهدی تقوایی افزود: شهر های اردكان و میبد هم چون بین 50 تا 100 هزار نفر جمعیت دارند اعضای اصلی آن 9 نفر خواهند بود ضمن آنكه در هفت شهر هم شورای هفت نفره و در 14 شهر دیگر شورای پنج نفره تشكیل خواهد شد.

  جانشین ستاد انتخابات استانداری یزد تصریح كرد: در 18 روستای بالای یكهزارو 500 نفر شورای پنج نفره و در بقیه روستاها كه كمتر از این میزان جمعیت دارند شورای سه نفره تشكیل می شود.

  وی از فعالیت 10 هیئت اجرایی شهرستانی و 19 هیئت اجرایی در بخشهای استان خبر داد و اضافه كرد: تعرفه های انتخاباتی فردا /جمعه/ تحویل فرمانداری های شهرستانها خواهد شد.

  فرماندار یزد نیز در ادامه این نشست از برگزاری انتخابات اعضای هیئت های اجرایی در این شهرستان خبر داد و گفت: هشت نفر از میان 30 داوطلب انتخاب خواهند شد.

  عزیز الله سیفی افزود: در شهرستان یزد 13 نفر عضو اصلی و شش نفر عضو علی البدل انتخاب می شوند و در شهر حمیدیا هم هفت نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی البدل برگزیده خواهند شد ضمن آنكه در زارچ و شاهدیه نیز این رقم به ترتیب پنج و دو نفر خواهند بود.

  وی همچنین از تدارك 277 شعبه اخذ رای در شهرستان خبر داد كه 17 شعبه آن سیار خواهد بود و یادآور شد: از 24 فرایند انتخاباتی 23 فرایند آن در استان تمام مكانیزه انجام خواهد شد و فقط اخذ رای دستی خواهد بود.

  وی با پیش بینی حضور حداقل 300 داوطلب برای شوراهای شهر و روستا در شهرستان یزد گفت: 11 هزارو 300 نفر در این شهرستان كار برگزاری انتخابات را عهده دار خوهند بود.
  منبع:ایرنا

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/noG8Q

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *