• کد خبر: 24742
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: یکشنبه 10 شهریور 1392 - 13:00
  رییس فدراسیون تنیس روی میز کشور
  رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: نوشاد عالمیان می تواند در بین 10 پینگ پنگ باز برتر جهان قرار بگیرد.

  به گزارش اشکذر نیوز؛محمد زارع پور اشکذری رئیس فدراسیون تنیس روی میز ضمن رد شایعات موجود اعلام کرد که به همکاری خود با کادر فنی فعلی تیم ملی ادامه خواهد داد.

  زارع پور5
  *از وضعیت فدراسیون تنیس روی میز چه خبر؟
  مانند اکثر فدراسیون ها که نگران وضعیت مالی رشته های خود هستند، ما نیز در شرایط مالی خوبی قرار نداریم. این در حالی است که در 6 ماهه اول سال ما روزهای بسیار پرکاری را سپری می کنیم و اعزام های بسیار زیادی در رده های سنی مختلف به مسابقات قهرمانی جهان، آسیا، جوانان و نوجوانان و پروتورهای مختلف داشته ایم و  داریم. با این حال در شرایطی که در سال 91 حدود 60 درصد از بودجه ما کم شده بود ما با بیش از 43 مورد اعزام و حضور بیش از 220 پینگ پنگ باز در کشورهای مختلف بیشترین اعزام ها را داشتیم که خودش یک رکورد محسوب می شود. البته طی صحبتی که با دوستان در وزارت ورزش و جوانان داشته ایم قرار شده تا پایان هفته مقداری منابع مالی در اختیار فدراسیون قرار بگیرد تا برخی از مشکلات را برطرف کنیم.

  *با حضور صالحی امیری به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان، امیدوار هستید که اتفاق خوبی بیفتد؟
  بله در جلسه ای که با ایشان داشتیم، دیدگاه های بسیار خوبی را مطرح کردند و از شفافیت در گفتار و عمل صحبت کردند و اعلام کردند که به متخصصان در هر رشته اهمیت داده شود. ما امیدواریم که با حضور صالحی امیری به بخش خصوصی در ورزش اهمیت بیشتری داده شود و به آنها معافیت های مالیاتی داده شود تا با انگیزه بیشتری در بخش ورزش حضور پیدا کند. یکی از پیشنهادات ما در بخش واردات کالا و تجهیزات است که ما پیشنهاد داده ایم به جای تخصیص بودجه به فدراسیون ها، عدالت بودجه ای از محل واردات رعایت شود و به عنوان مثال اگر برای تنیس روی میز حدود 15 میلیارد تومان در سال، تجهیزات وارد کشور می شود، درصدی از تعرفه آن را در اختیار فدراسیون قرار دهند.

  *با سرپرست وزارت ورزش و جوانان درباره مشکلات تنیس روی میز هم صحبت داشتید؟
  این جلسه بیشتر یک جلسه معارفه بود و قرار شد در جلسات بعدی گزارش کار ارائه و به صورت اختصاصی به وضعیت فدراسیون های مختلف رسیدگی شود.

  *علت برگزار نشدن مسابقات دسته برتر تنیس روی میز چه بود؟ 
  کمیته فنی تصمیم گرفت که مسابقات برگزار نشود و برگزاری آن به آینده موکول شد.

  *اما گفته می شود که عدم حضور چند ملی پوش مانند برادران عالمیان، پور عمرانی و مهران احدی، دلیل اتخاذ این تصمیم بوده است؟
  برنامه های ما به صورت اولویت بندی برگزار می شود و ما باید ببنیم کدام برنامه یمان در درجه اول اهمیت قرار دارد. ضمن اینکه پینگ پنگ بازی مانند پورعمرانی در اردوی قطر حضور داشت و ما نمی توانستیم حق ورزشکارانی که در اردو حضور دارند را ضایع کنیم و مسابقات را بدون حضور آنها برگزار کنیم.

  *چرا ابراهیم علیدخت سرمربی تیم ملی در جلسه کمیته فنی حضور نداشت؟ 
  آقای علیدخت خودش دعوت نامه حضور افراد در این جلسه را فراهم کرده بود و نمی دانم چرا خودش غایب بود!

  *اختلاف شما با علیدخت و تصمیمی که برای برکناری او گرفتید، صحت دارد؟
  این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد. من با هیچ کسی در تنیس روی میز مشکلی ندارم و چنین تصمیمی نداریم.

  *پدر نوشاد و نیما عالمیان در چند وقت اخیر از عدم رسیدگی کافی به فرزندانش گلایه داشت و معتقد بود که باید مشکلات سربازی نوشاد حل شود تا او بتواند به عنوان لژیونر در کشورهای خارجی بازی کند.
  فدراسیون که مسئول حل مشکلات سربازی نیست و باید مشخص شود که نوشاد دانشجو است یا نه و تکلیف دانشگاه او مشخص شود! ضمن اینکه ما طرح سرباز قهرمان را داریم و می توانیم از این طریق نوشاد را به لیگ های اروپایی اعزام کنیم. ما حتی در سال 2012 قصد داشتیم نوشاد را به رقابت های بوندسلیگای آلمان اعزام کنیم و حتی قراردادی 35 هزار یورویی برای او فراهم شده بود اما گویا خودش چندان علاقه نداشت که به اروپا برود.

  *ولی پدرش عنوان می کرد که نوشاد بهتر است به لیگ چین برود؟
  در حال حاضر بهترین لیگ دنیا لیگ آلمان است و ما قصد داشتیم نوشاد و سه نفر دیگر را به عنوان 4 ملی پوش اصلی تنیس روی میز به بوندسیلگا اعزام کنیم تا آنها در شرایط مسابقه با پینگ پنگ بازان اروپایی قرار بگیرند. نوشاد در حال حاضر در رقابت با حریفان آسیایی اش چندان مشکلی ندارد ولی رقابت با پینگ پنگ بازان اروپایی برایش سخت تر است و به همین دلیل بهتر دیدیم که در آلمان بازی کند و حتی برای لیگ هم به آقای علیدخت اعلام کردیم که در این فصل نوشاد و نیما به اروپا اعزام می شوند اما آنها خودشان بوندس لیگا را پس زدند و نشان دادند که چندان علاقه ای حضور در اروپا ندارند!

  *با این شرایط به کسب مدال توسط نوشاد در بازی های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی امیدوار هستید؟
  بله قطعاً ما برای این رقابت ها برنامه داریم. هدف ما این بود که نوشاد تا قبل از پایان سال 2012 به رنک زیر 50 برسد و خوشبختانه این اتفاق افتاد و او در بین 40 پینگ پنگ بازان برتر دنیا قرار گرفت و برنامه بعدی ما هم کسب مدال برنز توسط او در المپیک 2016 است. البته این برنامه ها منوط به حضور در پروتورهای مختلف جهانی و اردوهای زیاد است که محدودیت های مالی و گران شدن دلار در سال گذشته کمی کار ما را سخت کرد. با این حال معتقدیم که نوشاد توانایی های زیادی دارد و پتانسیل این را دارد در بین 10 پینگ پنگ باز برتر جهان قرار بگیرد.
  منبع:برنا

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Zl3Mk

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *