اشکذر خبر

امنیت و موفقیت‌های امروزه ایران اسلامی ناشی از وحدت است

شناسه خبر : 77493 | تاریخ انتشار : : 02 آذر 1397 - 21:46 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر در  خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به  16 ربیع الاول سالروز اولین اقامه نماز جمعه پیامبر اکرم (ص) در مدینه به حدیثی از ایشان در مورد نماز جمعه پرداخت و گفت: پیامبر اکرم (ص) در باب اهمیت نماز جمعه فرمودند “اگر کسی غسل جمعه را […]

به گزارش اشکذر خبر، خطیب نماز جمعه اشکذر در  خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به  16 ربیع الاول سالروز اولین اقامه نماز جمعه پیامبر اکرم (ص) در مدینه به حدیثی از ایشان در مورد نماز جمعه پرداخت و گفت: پیامبر اکرم (ص) در باب اهمیت نماز جمعه فرمودند “اگر کسی غسل جمعه را به جا آورد، اول وقت به نماز جمعه برسد، نزدیک خطیب جمعه بنشیند، خطبه‌های را گوش کند و در هنگام خطبه‌ها کار لغوی انجام ندهد، هر قدمی که بر می‌دارد ثواب یک سال روزه و نماز برای او ثبت می‌شود.

“حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا طالبیان” در ادامه با تبریک 17 ربیع سالروز، ولادت خاتم انبیاء (ص) و امام صادق (ع)، افزود: از 12 ربیع تا 17 به هفته وحدت نام‌گذاری شده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به اهمیت وحدت از دیدگاه قرآن اشاره کرد و گفت: خدا در قرآن مجید همه مسلمانان را دعوت به وحدت کرده و از تفرقه دور داشته است که نتیجه این وحدت نیز نزدیکی قلوب می‌داند.

امام جمعه اشکذر بابیان اینکه امنیت و موفقیت‌های امروزه ایران اسلامی ناشی از وحدت است، اظهار داشت: حضرت امیرالمؤمنین(ع) نیز در خطبه‌هایشان بسیار مردم را از تفرقه بر حذر داشتند.

طالبیان در پایان خطبه‌های نماز جمعه به هفته بسیج اشاره کرد و گفت: از دیدگاه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری تفکر بسیجی است که مورد اهمیت قرار دارد و از جمله شاخصه‌های این تفکر، خدامحوری، اخلاص، عقل‌گرایی، بصیرت، ولایت‌پذیری، تکلیف پذیری و  استواری در راه دانستند.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/AyTBE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *