• کد خبر: 23586
   منتشر کننده: مدیرمسئول (علیرضا عسکری )
    تاریخ انتشار: جمعه 14 تیر 1392 - 18:13
  آيت‌الله ناصري:
  نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد گفت: آمريكايي‌ها به هيچكس رحم نمي‌كنند؛ چه آنها كه به آمريكايي‌ها پول مي‌دهند و كمك مي‌كنند و چه كساني كه به آنها باج مي‌دهند.

  به گزارش نسیم صادق به نقل از مهر، آيت الله محمدرضا ناصري در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه اظهار داشت: آمريكا خوي چپاولگري و غارتگري دارد و هر كشوري را كه به او باج ندهد را دچار مشكل مي كند و هرگز اينگونه نيست كه اگر آمريكا با كشوري رابطه دوستي برقرار كرد، براي آن كشور دموكراسي، سعادت و آرامش به ارمغان بياورد.

  وي افزود: آمريكا نفت عربستان را غارت كرد اما آيا براي اين كشور دموكراسي به ارمغان آورد؟ يا براي مصر توانست حقوق بشر بياورد.

  ناصري همچنين عنوان كرد: مرسي كه براي آمريكا نامه نوشت، هنوز مركبش خشك نشده بود كه امير عربستان به او تبريك گفت و واقعيت اين است كه دشمنان و آمريكايي‌ها به هيچكس رحم نمي‌كنند؛ چه آنها كه به آمريكايي‌ها پول مي‌دهند و كمك مي‌كنند و چه كساني كه به آنها باج مي‌دهند.

  وي تصريح كرد: سياست امروز مصر را ببينيد كه چطور بين مردم اختلاف افكني كردند و از آن به نفع خود استفاده كردند.

  ناصري همچنين با اشاره به بركناري محمد مرسي يادآور شد: مرسي و اخوان المسلمين موقعيت به دستشان آمده بود و اگر بصيرت و رهبري درستي مي‌كردند و تنها به مسائل سياسي مشغول نمي‌شدند و از مردم غفلت نمي كردند، چنين مشكلاتي پيش نمي‌آمد.

  ولايت عطيه اي الهي و نعمتي بزرگ براي مردم هر كشور است

  وي، رهبري را عطيه اي الهي دانست و گفت: اگر كشوري رهبري مدبرانه نداشته باشد، با مشكلات بسياري دست و پنجه نرم مي كند و اينكه كشور ما با چنين مشكلاتي مواجه نيست، به بركت نعمت ولايت است.

  امام جمعه يزد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به فرا رسيدن ماه مبارك رمضان اظهار داشت: در ماه رمضان همه ماه مهمان خدا هستيم و خداوند راه‌هاي بهشت را بازگذاشته و درهاي جهنم و دستان شيطان را بسته است و رحمت واسعه خود را نثار بندگان مي كند و همه كارگزاران خود را گماشته كه از بندگانش پذيراي كند و خواسته‌هاي خلق را برآورده كنند.

  وي تاكيد كرد: مهم است بدانيم كه چگونه بايد وارد مهماني خدا شويم و در نخستين گام بايد از بار گناهان خود سبك كنيم كه به فرموده حضرت محمد (ص)، در اين ماه بايد با سجده هاي طولاني و خضوع و خشوع، از بار گناهان كم كنيم.

  مردم از فيوضات ماه مهماني خدا كسب فيض كنند

  ناصري تصريح كرد: روزه داري تنها گرسنگي كشيدن نيست بلكه دست و زبان و چشم و … را بايد از گناه نگاه داشت و روزه بايد با تمام اعضا و جوارح باشد.

  وي اظهار اميدواري كرد: همه مسلمين بتوانند آداب مهماني و ميزباني را به جا آورند و از اين ماه پر بركت كسب فيض كنند.

  ناصري همچنين روز قلم را نيز گرامي داشت و به تشريح ويژگي هاي قلم و اينكه چرا قلم علما از خون شهدا ارزشمندتر است، پرداخت.

  وي قلم را احياگر جوامع دانست و افزود: يك جمله اي كه با قلمي نگاشته مي شود، مي تواند سرنوشت يك كشور و يك ملت را رقم بزند چنانكه جملات حكيمانه امام بارها توطئه هاي دشمنان را به هم مي ريخت.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/Yn8JA

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *