استاد حوزه علمیه قم در همایش رهروان زینبی در حسینیه شهداء اشکذر گفت: الگوی حقیقی زن، زندگی آزادی همسران شهداء هستند.

به گزارش اشکذر خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ ابراهیم دهقانی اشکذری امام جمعه موقت اشکذر، استاد اخلاق و استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم، در مجلسی به نام “رهروان زینبی” که در مقام بزرگداشت مادران و همسران شهداء و به یاد همسر مکرمه معلم شهید جعفری نسب شنبه شب ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ در حسینیه شهداء برگزار شده بود؛ تحلیل خود پیرامون “رهروان زینبی” را در سه بخش ارائه کرد.

دهقانی اشکذری در بخش اول به شرح ویژگی‌های ده گانه زنان الگو در قرآن کریم پرداخت و ابراز داشت: به یقین، مردان مسلمان و زنان مسلمان، مردان با ایمان و زنان با ایمان، مردان مطیع فرمان خدا و زنان مطیع فرمان خدا، مردان راستگو و زنان راستگو، مردان صابر و شکیبا و زنان صابر و شکیبا، مردان با خشوع و زنان با خشوع، مردان انفاق کننده و زنان انفاق کننده، مردان روزه‏دار و زنان روزه‏دار، مردان پاکدامن و زنان پاکدامن و مردانی که بسیار به یاد خدا هستند و زنانی که بسیار یاد خدا می کنند، خداوند برای همه آنان مغفرت و پاداش عظیمی فراهم ساخته است‏.

وی در ادامه با اشاره به صبر، ایمان و ایثار همسران شهدا گفت: همسران شهداء الگوی حقیقی زن زندگی آزادی هستند ، از دامن زنان الگو هست که چون امام و رهبر و شهدا به جامعه بشریت تحویل داده می شود.

دهقانی اشکذری در بخش دوم صحبت خود به سه ویژگی علم، بصیرت و حجاب زینبی پرداخت و خطاب به مسئولین کشور گفت: در کنار قانون و لایحه حجاب آنچه مهم است عمل به قانون و حکم الهی حجاب در خانواده های قانون گذاران، ادارات، وزارتخانه ها و نهادهای دولتی است.

این استاد حوزه در بخش سوم خود با توجه به ایام سالروز شهادت شیخ شهید مظلوم، آیت الله شیخ فضل الله نوری به عبرت های زندگی و شهادت ایشان پرداخت و اظهار داشت: آنچه سبب شد شیخ فضل الله اینگونه مظلومانه شهید شود غیرت و درد دین او بود. امروز هم اگر جوانان مومن حاضرند برای نظام اسلامی جانفشانی کنند؛ بخاطر ارزش‌ها ی اسلامی و احکام الهی است، برای همین همه باید مرتب به یاد خود بیاورند این مسئولیت و پست و مقام ها مرهون صدها هزار خون شهید و رنج و سختی های همسران و مادران شهدا است.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/YQMXc