اشکذر خبر

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

الکل ۷۰ درجه مناسب ترین ماده برای ضد عفونی دست‌ها

شناسه خبر : 90558 | تاریخ انتشار : : 11 فروردین 1399 - 16:16 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر خبر؛ میثم فلاح رئیس اداره صمت شهرستان اشکذر در گفت و گو با اشکذر خبر گفت: الکلی که برای از بین بردن ویروس‌ها استفاده می‌شود؛ الکل (اتانول) ۷۰ درجه است که برای ضدعفونی کردن دست‌ها و سطوح استفاده می‌شود. فلاح با اشاره به اینکه مردم بر این باورند که ضدعفونی کردن الکل […]

به گزارش اشکذر خبر؛ میثم فلاح رئیس اداره صمت شهرستان اشکذر در گفت و گو با اشکذر خبر گفت: الکلی که برای از بین بردن ویروس‌ها استفاده می‌شود؛ الکل (اتانول) ۷۰ درجه است که برای ضدعفونی کردن دست‌ها و سطوح استفاده می‌شود.

فلاح با اشاره به اینکه مردم بر این باورند که ضدعفونی کردن الکل ۹۶ درجه بیشتر از الکل ۷۰ درجه است، در صورتی که این باور غلط است و تاثیرگذاری و قدرت ضد میکروبی الکل ۷۰ درجه بیشتر از ۹۶ درجه است؛ گفت: برای دست‌ها می‌توان از همان الکل طبی ۷۰ درجه که حاوی گلیسیرین است به جهت خشک نشدن پوست و ضد عفونی کردن استفاده کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای ضدعفونی کردن دست، مردم باید دقت داشته باشند از محلول‌هایی که داروخانه و یا واحدهای صنفی که با مجوز این اداره فعال هستند و محلول‌هایی که پروانه ساخت دارند استفاده کنند؛ لذا مردم به هیچ وجه از جا‌هایی که مطمئن نیستند محلول‌های ضدعفونی کننده تهیه نکنند.

رئیس اداره صمت شهرستان اشکذر افزود: متاسفانه الکل صنعتی متانول (سمی) در بعضی از شهرستانها دربین اصناف در حال توزیع میباشد که با باور غلط و تبلیغات اشتباه به مردم علاوه بر اینکه خاصیت ضدعفونی کنندگی برای دست و سطوح ندارد باعث ایجاد صدمات آسیب ناپذیری بر پوست و کبد انسان می‌شود. لذا از کلیه مردم تقاضا داریم به هیچ وجه از محلولها و یا ژلهای ضدعفونی کننده ای که استاندارد ندارند استفاده نکنند و در صورت مشاهده اینگونه موارد در شهرستان اشکذر حتما موضوع را با تلفن ۱۲۴ ستاد خبری اداره صمت این شهرستان اطلاع دهند.

در پایان فلاح از اصناف و خواربار فرشی های شهرستان اشکذر تقاضا کرد در صورت مشاهده افراد توزیع کننده این محلولها که هیچ گونه مدرک و مستنداتی برای کالاهای خودشان صادر نمی‌کنند اطلاع رسانی و گزارش نمایند و در صورت مشاهده هرگونه کالای فاقد استاندارد کالاها از آن واحد جمع آوری و در صورتی که متانول توزیع نمایند؛ واحد آنها پلمپ خواهد شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/QqtMu

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec