اشکذر خبر

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124

الحاق میبد به «یزدواشکذر» پیشنهاد دولت نیست

شناسه خبر : 30139 | تاریخ انتشار : : 02 مرداد 1393 - 13:23 | ارسال توسط :

به گزارش اشکذر نیوز، سید محمد میرمحمدی ظهر سه شنبه در گفتگو با ایلنا با اشاره به مصوبه کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی درخصوص تغییرات حوزه های انتخابیه در مجالس آتی گفت: دولت و استانداری یزد بر اساس وظایف قانونی خود برای 10 شهرستان یزد، 5 حوزه را پیشنهاد داده است. وی در عین حال […]

به گزارش اشکذر نیوز، سید محمد میرمحمدی ظهر سه شنبه در گفتگو با ایلنا با اشاره به مصوبه کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی درخصوص تغییرات حوزه های انتخابیه در مجالس آتی گفت: دولت و استانداری یزد بر اساس وظایف قانونی خود برای 10 شهرستان یزد، 5 حوزه را پیشنهاد داده است.

وی در عین حال افزود: مصوبه کمیسیون شوراهای مجلس منطبق بر پیشنهاد دولت نیست و حوزه «یزد-اشکذر- میبد» از سوی دولت پیشنهاد نشده است.

استاندار یزد گفت: این مصوبه برای تایید نهایی نیاز به مصوبه صحن علنی مجلس دارد و نماینده دولت، از پیشنهاد استانداری دفاع خواهد کرد.

میرمحمدی تاکید کرد: استانداری بر اساس شاخص هایی نظیر جمعیت، فرهنگی، جغرافیایی، اجتماعی، امنیتی، تعاملات مردمی و اقتصادی و…، حوزه یزد و اشکذر و میبد را تفکیکی پیشنهاد داده است.

وی گفت: تصویب و تغییر حوزه های انتخابیه در اختیار مجلس است و پس از تصویب، دولت ملزم به اجرای آن است.

 

گفتنی است بر اساس مصوبه اخیر کمیسیون شوراهای مجلس، شهرستان های یزد-میبد و اشکذر 2 نماینده، اردکان یک نماینده، تفت-خاتم و ابرکوه یک نماینده و مهریز، بافق و بهاباد یک نماینده در مجالس آتی خواهند داشت.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/mFUJa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

تبلیغات
mci
car
ads
farntec
124