اشکذر خبر

افزایش 35درصدی تولید پسته درشهرستان اشکذر

شناسه خبر : 44008 | تاریخ انتشار : : 28 شهریور 1394 - 17:35 | ارسال توسط :

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر ‌در گفت‌وگو با خبرنگار اشکذرنیوز، با اشاره به اینکه متوسط عملکرد محصول پسته در شهرستان بیش از یک و نیم تن در هکتار است، افزود: امسال با افزایش 35 درصدی کل تولید پسته این میزان حدود 2400 تن است. «عباس بشارتی» ارقام کشت‌شده را فندقی، کله قوچی، احمد آقایی، اکبری […]

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر ‌در گفت‌وگو با خبرنگار اشکذرنیوز، با اشاره به اینکه متوسط عملکرد محصول پسته در شهرستان بیش از یک و نیم تن در هکتار است، افزود: امسال با افزایش 35 درصدی کل تولید پسته این میزان حدود 2400 تن است.

«عباس بشارتی» ارقام کشت‌شده را فندقی، کله قوچی، احمد آقایی، اکبری و فروتنی است ذکر کرد و گفت: سطح زیر کشت پسته شهرستان اشکذر 1370 هکتار است که 1180 هکتار سطح زیر کشت پسته بارور و 190 هکتار به‌صورت غیر بارور است.

وی همچنین مناطق کشت پسته در اشکذر و حومه آن را شامل حکیم‌آباد، چرخاب، حسن‌آباد حسین‌آباد و روستاهای دهستان رستاق که شامل حسین‌آباد پوراکبری، عباس‌آباد، بندرآباد، اسلام‌آباد، جلال‌آباد، همت‌آباد، شرف‌آباد و صدرآباد عنوان کرد.

بشارتی بیان کرد: تعداد 10 ترمینال ضبط پسته کار فرآوری پسته تولیدی شهرستان را انجام می‌دهند که درمجموع حدود 700 خانوار بومی و غیربومی در زمینه تولید، ضبط و فرآوری این محصول مشغول فعالیت می‌باشند.

وی خاطرنشان کرد:10 تا 20 درصد محصول تولیدی به مصرف داخل استان و سایر استان‌ها و بقیه به کشورهای آسیای حوزه خلیج‌فارس و برخی کشورهای اروپایی صادرمی شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر در پایان خدمات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر را تهیه و تدارک انواع کودشیمیایی، برگزاری کلاس‌های آموزش، مشاوره کارشناسان در زمینه آفات و بیماری‌های گیاهی و تغذیه باغات پسته، معرفی کشاورزان به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات بانکی و همکاری در اجرای بیمه باغات پسته عنوان کرد.

محصول پسته در اشکذر محصول پسته در اشکذر محصول پسته در اشکذر محصول پسته در اشکذر

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/WyYPH

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *