• کد خبر: 87360
   منتشر کننده: ابوالفضل زارع نژاد
    تاریخ انتشار: دوشنبه 2 دی 1398 - 19:18
  کارشناس هواشناسی استان یزد خبر داد
  سید عباس میرحسینی گفت: با توجه به پایداری جو و سکون هوا طی امروز و دو روز آینده با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی روبرو خواهیم بود.

  به گزارش اشکذرخبر، کارشناس هواشناسی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان این مطلب که با توجه به پایداری جو و سکون هوا طی امروز و دو روز آینده با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی روبرو خواهیم بود، اظهار داشت: در مناطق پرتردد و صنعتی استان مانند شهرستان‌های میبد، یزد و اشکذر این افزایش غلظت وجود خواهد داشت.

  سید عباس میرحسینی در خصوص چرایی این مطلب گفت: زمانی که جو پایدار و سکون باشد یعنی وزش بادی وجود ندارد، بنابراین با تولید و افزایش میزان آلودگی این حجم از آلودگی در همان منطقه ماندگار شده و سبب افزایش غلظت آلایندگی خواهد شد.

  وی در بخش دیگری از سخنانش دمای هوای یزد طی ۲۴ ساعت گذشته را در گرمترین ساعت ۱۹ و سردترین ساعت ۲ درجه سانتی گراد بالای صفر دانست و بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود این روند برای امروز نیز وجود داشته باشد.

  میرحسینی تصریح کرد: سردترین مناطق استان طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب سبزدشت بافق و اسفندآباد ابرکوه با ۸ و ۷ درجه سانتیگراد زیرصفر و گرمترین نقاط نیز شهرستان‌های مهریز، بافق و میبد با ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر بوده اند.

  این کارشناس هواشناسی اضافه کرد: تا اواسط هفته آینده در مناطق سردسیر و کوهستانی  شاهد تداوم سرما در ساعات اولیه  صبح و پایانی شب خواهیم بود.

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/hJ2fV

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *