اشکذر خبر


افتتاح پروژه ۱۱۰هزارقطعه ای پرورش بلدرچین در شهرستان اشکذر

شناسه خبر : 113786 | تاریخ انتشار : : ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۷:۰۱ | ارسال توسط :

علیرضا بزرگی مدیرعامل شهرکهای کشاورزی کشور در حاشیه افتتاح پروژه های بخش کشاورزی استان یزد گفت: صنعت دامپروری به ویژه صنعت طیور، جزو صنایع بزرگ محسوب می شود که بازار گسترده ای دارد و توسعه دامپروری و تولید اقتصادی در فضای محدود باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اشکذر خبر؛ با حضور علیرضا بزرگی مدیرعامل شهرکهای کشاورزی کشور، سیدمسعود عظیمی معاون هماهنگی اموراقتصادی استاندار، سیدابوالفضل وکیلی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد، فرماندار شهرستان اشکذر و جمعی از مسئولین پروژه پرورش بلدرچین در زمینی به مساحت حدود ۱۲ هزار مترمربع و با اعتباری معادل ۱۰۰ میلیارد ریال در هفتمین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان اشکذر افتتاح شد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد نیز دراین مراسم بیان کرد: بیش از نیمی از گوشت تولیدی بلدرچین کشور در استان یزد تولید می شود که سبب شده مقام اول در زمینه پرورش بلدرچین را کسب نماید.
سید ابوالفضل وکیلی گفت:این پروژه بامیزان تولید ۱۰۳تن در سال با سرمایه گذاری شرکت تک ماکیان به میزان ۱۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده که ۳۶ میلیارد ریال آن تسهیلات پرداختی می باشد.
وی افزود : پرورش بلدرچین به دلیل خصوصیات منحصر به فرد شامل رشد سریع، سن بلوغ جنسی پائین، دوره رشد کوتاه، میزان تخمگذاری مناسب،  بازگشت سریع سرمایه، به صنعتی سود آور و پربازده تبدیل شده و سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب نموده است.
وکیلی گفت: درحال حاضر استان یزد دارای ۱۵ واحد فعال صنعتی پرورش بلدرچین  به ظرفیت ۲ ملیون و ۳۰۰ هزار قطعه در دوره  و تولید ۳ هزار تن گوشت و ۴۵ تن تخم بلدرچین در سال می باشد که سبب شده استان یزد مقام اول تولید بلدرچین را در کشور کسب کند.
لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/8LOh8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

.:. آخرین اخبار