همزمان با دهه فجر طرح‌های خیابان شهید سردار سلیمانی، تقاطع غیر همسطح شرف آباد و واحد تولید سنگ‌های پلیمری در حوزه عمران روستایی شهرستان اشکذر به بهره برداری رسید.

به گزارش اشکذرخبر، همزمان با دهه فجر و باحضور عزیزی معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار خیابان شهید سردار سلیمانی حدفاصل روستای ابراهیم آباد به محمد آباد به طول ۵ کیلومتر و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

این طرح به صورت مشارکتی و پیمانی اجرا شده که زیرسازی آن با مشارکت فرمانداری شهرستان‌های اشکذر و میبد و لایه روکش آسفالت از محل اعتبارات استانی انجام گرفته و تابلو و علائم عمودی و افقی محور از محل اعتبارات ملی سازمان راهداری اجرا شده که با بهره برداری از آن تردد روستایی بین دو شهرستان میبد واشکذر باسهولت وحوادث کمتری انجام می‌شود.

تقاطع غیر همسطح شرف آباد رستاق به عنوان یکی از دیگر از طرح‌های مصوب استان یزد از محل مصوبات سفر دکتر نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان اشکذر بود که عملیات اجرایی آن آغاز شد.

احداث این تقاطع غیر همسطح به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که فاز اول آن با مشارکت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال آغاز شده و در شش ماهه اول سال آینده به اتمام خواهد رسید و فاز دوم آن نیز با مساعدت شهرستان در تامین اعتبار در زمستان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری کامل خواهد رسید.

امروز هم چنین یک واحد تولید سنگ‌های پلیمری در رستاق افتتاح شد.

این واحد با اخذ تسهیلات ۲۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی در زمینه تولید سنگ‌های تزئینی، کف، بدنه و پله با حداقل مصرف آب راه اندازی شده که روزانه ۱۰۰ متر مربع سنگ پلمیری تولید می‌کند.

چمن مصنوعی روستای شرب العین بخش خضرآباد طرح دیگری بود که همزمان بادهه فجر افتتاح شد.

این طرح در مساحت هزار متر مربع و با مشارکت وزارت نفت و اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال افتتاح شد.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/x6DxD