• کد خبر: 19380
   منتشر کننده: سعید دهقانی اشکذری
    تاریخ انتشار: جمعه 23 فروردین 1392 - 09:24
  این جشنواره از هیجدهم تا بیستم اردیبهشت ماه در دو گروه خونی ایرانی و خارجی با حضور 15 راس از اسب‌های نریان‌ و مادیان در اشکذر برگزار خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار نسیم صادق ، ‘ احمد زارع پور اشكذری ‘ رییس هیئت سوارکاری استان یزد عنوان کرد: سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل عرب و جشنواره بین المللی ایكاهو (سازمان جهانی اسب‌های اصیل عرب) به مدت سه روز در  اشكذر برگزار می ‌شود.
  وی اضافه كرد: این جشنواره از هیجدهم تا بیستم اردیبهشت ماه در دو گروه خونی ایرانی و خارجی با حضور 15 راس از اسب‌های نریان‌ و مادیان برگزار خواهد شد .
  رییس هیات سواركای استان یزد، برگزاری این جشنواره را گامی مهم در توسعه ورزش این رشته و همچنین معرفی استان یزد عنوان كرد.
  زارع پور اشکذری  با اشاره به وجود بیش از یك هزار و 800 راس اسب اصیل عرب در استان اظهار كرد: استان یزد با داشتن نیمی از اسب‌های اصیل عرب در خود، رتبه اول كشور را در اختیار دارد و قطب پرورش اسب اصیل عرب در كشور را به خود اختصاص داده است.
  این مسئول با بیان این كه عمده شهر‌های پرورش‌دهنده اسب عرب در استان یزد به ترتیب شهر‌های اشكذر، میبد، یزد، اردكان، تفت، مهریز، ابركوه و بافق هستند، گفت: در سایر شهرستان‌های استان نیز حداقل دو سه باشگاه پرورش اسب اصیل عرب وجود دارد.
  استان یزد هم‌اكنون نیز میزبان هشتمین دوره مسابقات سراسری اسبدوانی بهاره كشور است كه به مدت شش هفته متوالی در مجتمع سواركاری صفاییه یزد برگزار می‌شود.

  منبع:روابط عمومی اداره كل ورزش و جوانان استان یزد
  گزارش سعید دهقانی

   

  لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/oq8Tc

 • Telegram
 • ارسال نظر :

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تکمیل کنید *