اشکذر خبر

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec

اشکذر از صنعتی‌ترین مناطق استان است اما اداره محیط‌زیست ندارد

شناسه خبر : 82691 | تاریخ انتشار : : 26 تیر 1398 - 12:11 | ارسال توسط :

به گزارش خبرنگار اشکذرخبر به نقل از ایرنا، محمدعلی طالبی در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد، افزود: لازم است صاحبان صنایع و معادن در این زمینه برخی اصلاحات را انجام دهند و دستگاه‌های متولی ازجمله سازمان محیط‌زیست مسئولیت قانونی خود را در رابطه با […]

به گزارش خبرنگار اشکذرخبر به نقل از ایرنا، محمدعلی طالبی در جلسه شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد، افزود: لازم است صاحبان صنایع و معادن در این زمینه برخی اصلاحات را انجام دهند و دستگاه‌های متولی ازجمله سازمان محیط‌زیست مسئولیت قانونی خود را در رابطه با نظارت و ارزیابی این واحدها اعمال کند.

استاندار یزد با اشاره به برخی مشکلات چالش‌برانگیز زیست‌محیطی استان یزد گفت: چالش‌های زیست‌محیطی که اکنون استان با آن روبرو است ناشی از برخی برنامه‌های توسعه‌ای بدون مطالعه در دهه‌های اخیر بوده است.

وی بابیان اینکه استان نیازمند سرمایه‌گذاری است اما محورهای توسعه در استان باید با نگاه منطقی و با توجه به شرایط زیست‌محیطی در پیش‌گرفته شود، اظهار داشت: در بهره‌برداری از معادن و ایجاد برخی زیرساخت‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم، لازم است این موضوعات در یک فضای تعاملی و مبتنی بر مطالعات علمی مورد گفت‌وگو قرار گیرد.

طالبی خاطرنشان کرد: در طرح آمایش استان توجه ویژه به محیط‌زیست شده و استان یزد تنهایی استانی است که بیشترین بهره را از مشارکت نخبگان و صاحب‌نظران در تهیه و تدوین این طرح دارد و تمام فعالیت‌های استان برم بنای این سند خواهد بود.

وی ایجاد شبکه پایش و مستندسازی حیات‌وحش در استان و ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران درزمینهٔ قرق‌های اختصاصی را خواستار شد و افزود: نیازمند یکسری اقدامات فوریتی درزمینهٔ حفظ و احیاء گونه یوزپلنگ آسیایی در استان هستیم.

طالبی ادامه داد: برخی از شهرستان‌های استان ازجمله اشکذر که از صنعتی‌ترین مناطق استان است، اداره محیط‌زیست ندارد که این انتظار می‌رود این مطالبه با همراهی سازمان حفاظت محیط‌زیست برآورده شود.

وی ضمن گرامیداشت روز محیط بان اظهار داشت: امروزه محیط‌زیست و مسائل آن مختص به یک سازمان و دستگاه نیست بلکه نیازمند همراهی دستگاه‌ها، مردم و سمن‌هاست.

خاطرنشان می‌گردد؛ معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، صبح روز دوشنبه وارد یزد شد، بازدید از چند طرح و بهره‌برداری از نخستین طرح بازچرخانی سرباره‌های فولادی و بزرگ‌ترین سیستم جامع و نوین آبیاری هوشمند فضای سبز در شهرستان اشکذر از برنامه‌های سفر یک روزه عیسی کلانتری به این استان بود.

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/XsP17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *

پیشنهاد ویژه
تبلیغات
iau
kilinik
ads
car
farntec