اشکذر خبر

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر در مصاحبه تصویری با اشکذر خبر:

اشکذر تنها شهرستانی که فاقد مرکز اختصاصی آموزش فنی و حرفه ای است/ ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی ساختمان فنی و حرفه ای شهرستان بعد ۱۰ سال

شناسه خبر : 97253 | تاریخ انتشار : : 15 اسفند 1399 - 19:14 | ارسال توسط :

میرجلیلی از ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی ساختمان فنی و حرفه ای شهرستان بعد ۱۰ سال خبر داد و گفت: دولت برای پروژه ها با پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصدی بودجه اتمام پروژه را اختصاص می دهد، امیدواریم با حمایت خیرین و مسئولان بتوانیم گام موثری برای تکمیل این پروژه که قطعا یکی پروژه هایِ موثر و مفید برای آینده جوانان شهرستان است، برداریم.

به گزارش اشکذر خبر، جلال میرجلیلی رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر با اشاره به این که نزدیک به ۲۰ سال از آغاز فعالیت این مرکز آموزش در شهرستان می گذرد، گفت: شهرستان اشکذر تنها شهرستان در کل استان یزد می باشد که فاقد ساختمان مجزا و اختصاصی برای آموزش های فنی و حرفه ای و تخصصی است.

وی با بیان این که هم اکنون مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر در ساختمان استیجاری آموزش و پرورش مستقر است، افزود: این فضا برای کلاس ها تئوری شاید مناسب باشد اما فاقد فضا برای آموزش های کارگاهی است و در شان مردم شریف شهرستان نیست.

میرجلیلی خاطرنشان کرد: ساخت مرکز فنی و حرفه ای شهرستان از سال ۸۹ در بلوار وحدت در یک زمین موقوفه آغاز شد و اکنون چیزی در حدود ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اشکذر با اشاره به این که سالیانه بودجه محدودی در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون به ساختمان اختصاص داده می شود، اظهار کرد: طی آخرین برآوردی که صورت گرفته این پروژه به ۵٫۵ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که با این بودجه تخصیصی و با تورم موجود بخش کوچکی از پروژه را در برمی گیرد.

وی در ادامه با تاکید به اهمیت مهارت ها در زندگی مردم و اشتغال زایی جوانان، تصریح کرد: جوانان در آموزش های فنی و حرفه ای می توانند بین ۳ تا ۶ ماه وارد بازار کار شوند و این مهارت ها برای ایجاد کسب و کار و کمک به اقتصاد خانواده مفید است.

میرجلیلی در پایان با بیان این که دولت برای پروژه ها با پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصدی بودجه اتمام پروژه را اختصاص می دهد، ابراز امیدواری کرد: با حمایت خیرین و مسئولان محترم می توانیم گام های موثری برای تکمیل این پروژه که قطعا یکی پروژه هایِ موثر و مفید برای آینده جوانان شهرستان است، برداریم

لینک کوتاه : https://ashkezarnews.ir/fuuNn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکمیل کنید *